Jó hírünk van azoknak, akik szeretnek repülni! A Ryanair fapados légitársaság új előfizetési szolgáltatást indított, amely olyan kedvezményeket kínál, amelyek a regisztrációs díj ötszörösét takaríthatják meg az utazóknak.

A Ryanair légitársaság új akciója
A „Prime" néven ismert előfizetői kedvezményrendszer 79 euróba kerül 12 hónapra.
A tagok előnyei közé tartoznak az ingyenes lefoglalt helyek, az ingyenes utasbiztosítás és az éves (havonta egy) exkluzív helyértékesítés.
„A Ryanair az elmúlt négy évtizedben a legalacsonyabb viteldíjakat (és a legjobb szolgáltatásokat) kínálja Európában, és most kiterjesztjük árvezető pozíciónkat izgalmas, új előfizetői kedvezményrendszerünk bevezetésével" – mondja Dara Brady, a Ryanair kereskedelmi igazgatója.
A Wizz Air is kedvezményekkel vár
Nem az ír légitársaság az egyetlen, amely előfizetéses szolgáltatást kínál – a magyar Wizz Air tavaly elindította az „all you can fly" programot, évi 499 eurós áron.
Bár ezek a szolgáltatások pénzt takaríthatnak meg az utazóknak, egyúttal arra is alkalmasak, hogy több embert rávegyenek a repülésre – ami rossz hír a bolygó számára.

A Ryanair 79 eurós éves előfizetéses szolgáltatást indít
A Ryanair „Prime" szolgáltatása lehetővé teszi az utazók számára, hogy megtakarítsák a helydíjakat és az utasbiztosítást. A cég szerint azok az előfizetéses tagok, akik évente 12-szer repülnek, akár 420 eurót takaríthatnak meg (a regisztrációs díj több mint ötszörösét).„Még azok is, akik csak évente háromszor repülnek, 105 eurót takarítanak meg – ez több, mint a Prime tagság 79 eurós költsége" – mondja a légitársaság.
Az előfizetési szolgáltatás 250 000 tagra korlátozódik, érkezési sorrendben, és az utazók a légitársaság oldalán regisztrálhatnak.
A repülési előfizetéses szolgáltatások visszalépést jelentenek a fenntarthatóság felé?
Tekintettel arra, hogy a repülőjegy-előfizetéses szolgáltatások célja, hogy több utazót ösztönözzenek a repülésre, ezért egyes környezetvédő csoportok úgy tekintenek rájuk, mint visszalépésre a fenntartható repülés felé.
A Wizz Air tavalyi programjáról beszélve Hannah Lawrence, a Stay Grounded kampánycsoport munkatársa úgy jellemezte az indulást, hogy egy klímaválság kellős közepén „fát adunk az égő tűzhöz".
A Stay Grounded emellett felszólított a törzsutas programok sürgős betiltására, a törzsrepülési illeték bevezetésére, valamint a földi közlekedésbe való beruházásra, „hogy elkerüljük a legrosszabb éghajlati összeomlást".
Az utasok is tehetnek a klímaváltozás ellen
„A mobilitás környezeti hatásainak mérséklésének egyik hatékony stratégiája a kereslet kezelése, amikor csak lehetséges" – tette hozzá az EEA szóvivője.
„Az utazóknak továbbra is ügyelniük kell fogyasztásukra és pazarlásukra. A környezetbarát úti célok, szálláshelyek és tevékenységek kiválasztása, a helyi vállalkozások támogatása, valamint az alacsonyabb károsanyag-kibocsátású közlekedési lehetőségek – például a tömegközlekedés, a vasút, a gyaloglás és a kerékpározás – előnyben részesítése a légi közlekedéssel szemben mind hozzájárulhat a fenntarthatóbb turizmushoz."