Letartóztatták a légiutas-kísérőt, miután 1 kg aranyat találtak az egyik testnyílásában, pontosabban a hátsó felében elrejtve. Indiában drasztikusan felment az arany ára, ezért a csempészet jövedelmező üzletág lett.
Aranyat csempészett a légiutas-kísérő
Mindannyian ugyanarra gondolunk: hogyan fér el 1 kiló arany valakinek a hátsó felében? Nos, egy légiutas-kísérőnek sikerült felszállnia 960 gramm arannyal a hátsó felében – bár őt és egy másik légiutas-kísérőt végül elkapták, amikor leszálltak a repülőről. A páros nem boldogult az értékes szállítmánnyal, de kissé bizarrnak tűnik, hogy miért kellett ezt tenniük. A nyugati országokban, például az Egyesült Államokban, Kanadában és az Egyesült Királyságban jellemzően tudatmódosító szereket csempésznek az emberek a testnyílásaikban.
De ez az eset Indiában történt, ahol meglepő módon hatalmas piaca van az aranycsempészetnek.
A 26 éves Surabhi Khatun légiutas-kísérő az Air India Express tagjaként dolgozott, amikor tavaly májusban letartóztatta a Revenue Intelligence Igazgatóság, amikor a Muscatból induló járata leszállt a Kannur nemzetközi repülőtéren, mivel a mozgását gyanúsnak találták a vámhivatal tisztviselői, majd kihallgatták, mert nem volt hajlandó átmenni a röntgenen.
Miután elutasította, a tisztviselő parancsot kapott egy bírótól, hogy végezzenek „orvosi vizsgálatot" – ekkor 960 gramm aranyat fedeztek fel a kalkuttai légiutas-kísérő ülepében.
Nem minden arany, ami fénylik!
Khatunt tettéért 14 napos börtönbüntetésre ítélték Kannurban. Az ő ítélete volt az első a maga nemében, miszerint egy légitársaság tagját rajtakapták aranycsempészeten. Pedig nem ez volt az első eset, amikor megtette.
Miért van piaca az aranycsempészetnek Indiában?
Még 2012-ben az indiai kormány háromszorosára, 15 százalékra emelte az aranyimport vámját, az ország pedig akkoriban a világ legnagyobb aranyfogyasztója volt. Így a magas tarifák elkerülése érdekében az emberek kreatívak lettek, és készek voltak kilogrammonként 54 000 rúpiát, körülbelül 623 dollárt fizetni az „aranyöszvérekért" (aranycsempészekért).
Viszont a megnövekedett kereslet és az alacsonyabb kínálat miatt az arany ára drasztikusan megemelkedett – mivel a csempészett arany sokkal olcsóbban érkezik, nagyobb haszonért lehet eladni – írja az Unilad.
India a legnagyobb aranyfelvásárló a világon: