A légitársaság személyzete egyfajta titkos kommunikációt használ, amely lehetővé teszi számukra, hogy közvetlenül az utasok előtt kommunikáljanak egymással. Az egyik légitársaság légiutas-kísérője most elárulta, hogy melyik az a titkos kód, amellyel azt jelzik egymás számára, ha valaki vonzó számukra, tetszik nekik.
Titkos kódok a rejtett kommunikációhoz a légiutas-kísérőknél
Noha rendkívül elfoglaltak, hogy az utasok valamennyi igényét kielégítsék a repülőn, a stewardoknak és stewardesseknek azért mindig marad egy kis idejük arra is, hogy felmérjék, van-e jóképű, vagy vonzó ember (akár férfi, akár nő) a fedélzeten.
Bár ők is csak emberek, de még ha egy légiutas-kísérő foglalkozik is veled, nyilvánvalóan professzionális módon kell viselkedniük munka közben, és nem kezdhetik el csak úgy osztogatni a telefonszámukat a repülőgépen.
Ehelyett kódszavakat használnak, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy rejtett módon kommunikáljanak kollégáikkal olyan fontos témákról, mint például a repülés közbeni egészségi állapot megjelöléséről.
Most már te is tudod a titkos kódot
Szerencsére azonban ezentúl nem kell azon töprengened, hogy a vonzalom csak egyoldalú vagy esetleg kölcsönös, hiszen az egyik légitársaság alkalmazottja felfedte a titkos szóhasználatot, amellyel a légiutas-kísérők jelzik, ha valaki vonzó szerintük.
Néhány évvel ezelőtt egy névtelenséget kérő légiutas-kísérő elárulta, milyen kódokat használnak a személyzeti fórumon, a cabincrew.com-on, illetve azt is, hogyan tartják be a repülőgép-etikettet akkor is, ha tetszik nekik valaki.
Elmesélte, hogy egy bizonyos szót kezdtek el használni, hogy feltűnés nélkül elmondják a kollégáiknak, ha valakit jóképűnek, vagy vonzónak találtak az adott járaton, de úgy, hogy az ne keltse fel a nagyközönség figyelmét.
Még játsszák is
És hogy a kaland még izgalmasabb legyen, egy kis játékot is kreáltak köré – szóval egyfajta csapatépítésről van szó, miközben felkutatják a legszexibb utasokat.
A szabályok egyszerűek; valahányszor egy légiutas-kísérő egy általa vonzónak tartott utast lát, tökéletesen póker arccal azt mondja: „Cheerio".
Ez a játék természetesen csak leszálláskor működik, amikor a személyzet összegyűlik az ajtóban, hogy elköszönjenek.
Ezért mindig győződj meg róla, hogy a legjobban festesz, mielőtt felszállsz a fedélzetre, majd a végén köszönd meg a legénységnek, hogy biztonságosan eljutott úti célodhoz, hiszen lehet, hogy éppen életed szerelme fog neked búcsút inteni.
A légiutas-kísérő így folytatta: "Szóval ott állsz a ajtóban és mindenkitől elköszönsz, de amikor meglátod azt az illetőt, aki tetszik, azt mondod neki, hogy "Cheerio". Ezt a játékot valamelyik kollégával kell játszani, miközben az a kihívás, hogy a lehető legkifejezéstelenebb, póker arcod vágd."
Szóval, amellett, hogy a „Cheerio" egy nagyon brit búcsúzkodás, úgy tűnik, egyúttal arra is szolgál, hogy hangot adhass romantikus érdeklődésednek valaki iránt a levegőben.
Ilyen az Emirates légiutas-kísérőinek egy munkanapja: