Praktikus tippek, ötletek, hogy kényelmesebb legyen egy hosszú távú repülés

Akár egy öt-hat órás útról legyen szó Dubajba, vagy egy 18-19 órás útra indulsz Thaiföldre, a hosszú távú repülés általában unalmas, kényelmetlen és fárasztó. A hosszadalmas légi utazás kellemetlenségei az enyhén kényelmetlentől (mondjuk idegesítő üléstársaktól) a kifejezetten veszélyesekig terjedhetnek (a repülőn vérrög, trombózis is kialakulhat, ami nem vicc). Szerencsére van néhány egyszerű módja annak, hogy egy nagy utazás is kényelmesebb legyen. Íme a mi kedvenc tippjeink hosszútávú repülésekhez.

Praktikus tippek, ötletek, hogy kényelmesebbé tehesd a hosszú távú repüléseket - illusztrációForrás: Shutterstock/ Dmitriy Simakov

Jól bevált tippek és ötletek hosszú távú repülések kényelméhez

Foglald le már korán a repülőjegyedet a jó ülőhelyekért

Minél korábban foglalsz, annál nagyobb az esélye, hogy jó ülést kapsz, legyen az az ablaknál, így gyönyörködhetsz a tájban, vagy a folyosón, ahonnan a legkönnyebben elérhető a mosdó.

Gyűjtsd a légi mérföldeket az extra kedvezményekért

Ha már vannak, használd őket! Jól fognak jönni, ha egy első osztályú ülésen dőlhetsz hátra, pezsgőt kortyolgatva, miközben úgy teszel, mintha szeretnéd a kaviárt. Ha viszont nincs még mérfölded, akkor itt az ideje, hogy egy kényelmes első- vagy üzleti osztályú ülésre költs. Még a prémium gazdaságosra váltás is elsőbbségi bejelentkezést, extra lábteret és kényelmes üléseket biztosít. A járatonként gyűjthető mérföldek száma az útvonal, a viteldíjtípus és az utasosztály függvénye.

Érdemes gyűjteni a légi mérföldeket, hogy hosszú távú járatokon kényelmesebben utazhassunk mondjuk az első osztályon - illusztrációForrás: Etihad Airways

Módosítsd az alvási szokásaidat a repülés előtt

A repülés előtti napokban módosítsd az alvási szokásaidat (előfordulhat, hogy hajnali 4-kor vagy kora este 19 órakor kell lefeküdnöd, attól függően, hogy melyik napszakban fogsz repülni). Ha a repülés napközben lesz, igyekezz előtte jól kipihenni magad. Ha éjszakai járattal utazol, érkezz fáradtan a repülőtérre. Azt azonban fogadd el: az utazás előtti 24 órás ébrenlét, hogy kiegyensúlyozd a jet lag-et, nem működik.

Időben jelentkezz be!

Egy hosszú távú utazás előtt a legutolsó, ami hiányzik, hogy pánikba ess egy forgalmas reptéren, amikor leizzadva és szétesve megérkezel a kapuhoz – vagy ami még rosszabb, lekésed a járatodat .

Ne pakold tele a kézi poggyászodat se!

Egy hosszú távú repülésnél nyilván többre lesz szükséged, mint egy rövidnél, de ez nem jelenti azt, hogy jó ötlet telepakolni a táskát felesleges extrákkal. Mindig csak a legszükségesebbeket tartsd a kézipoggyászban is, hogy könnyen megtalálhasd és bármikor elérhető legyen.

A kézipoggyászba is csak a legszükségesebbeket pakoljuk: piperetáska, váltás alsónemű, egy plusz pulóver, gyógyszerek, leereszthető és összehajtogatható utazó párna - illusztrációForrás: Schutterstock/Victoria 1

Hozd magaddal a saját párnádat

Az utazási párna alapvető felszerelés a hosszú távú utazók számára. Szinte minden repülőtéren lehet kapni, és még ha egy kicsit nevetségesen is nézel ki egy ilyennel a nyakadban, az igazán csekély ár azért, hogy gond nélkül, kipihenten érkezz meg a célállomásra.

Viselj zajszűrős fejhallgatót

A zajszűrős fejhallgató kizárja a repülőgép zavaró csörömpölését és a hangos utasokat, így egy kellemes podcasttal vagy a kedvenc lejátszási listáddal kizárhatod a külvilágot. Ha nincs ilyened, akkor egy pár jó, régimódi füldugó is megteszi.

A takaród felett kapcsold be a biztonsági övet

Ha azt tervezed, hogy repülés közben betakarózva aludnál, ellenőrizd, hogy a becsatolt biztonsági öv továbbra is látható legyen. Turbulencia esetén a biztonsági öv lámpája kigyullad, és ilyenkor a légiutas-kísérők körbejárhatják a kabint, hogy ellenőrizzék, hogy mindenki be van-e kötve. Ha a takaró alatt van becsatolva, ahol nem látják, fel fognak ébreszteni, hogy ellenőrizhessék.

A biztonsági öv mindig látható legyen a légiutas-kísérők számára! - illusztrációForrás: Schutterstock/MBLifestyle

Öltözz kényelmesen

Öltözz lazán és kényelmesen – elvégre nem azért vagy itt, hogy bárkit is lenyűgözz. Ezenkívül ne felejtsd el, egy kardigán vagy pulóver mindig jó, ha kéznél van, ha a repülőgépen működik a légkondicionálás.

Maradj egészséges

Senkinek nem tesz jót, ha a nap nagyobb részében (vagy még tovább) egy szűk fémcsőben ül. A két legnagyobb ellenség a levegőben a kiszáradás és a trombózis, ezért rendszeresen igyál vizet, nyújtózkodj és sétálj a kabinban. Emeld fel a lábadat. Ha ugyanis hosszú ideig ülsz behajlított lábbal, az fájdalmat és duzzanatot okozhat a bokában és a lábfejben, mivel a testben lévő folyadék lefelé áramlik.

Ha teheted, támaszd meg a lábadat a lábtartón, vagy akár az ülés alatti kézipoggyászon is, ha az elég strapabíró. Viselj kompressziós zoknit, ami a vérkeringés fokozásával segít minimalizálni a duzzanatot repülés közben és után. Lehet, hogy utazás során a kényelem nem lesz tőle 100%-os, de ami sokkal fontosabb, csökkenti a vérrögök kialakulásának kockázatát egy hosszú repülés során.

Hosszú utazások során a keringés javítása érdekében érdemes kompressziós zoknit viselni - illusztrációForrás: Schutterstock/ramirez Katy

Vidd magaddal, amire szükséged lesz a felfrissüléshez

Ez a saját és mindenki más érdekében is hasznos. Vigyél magaddal piperecikkeket a kézipoggyászodban, hogy fogat moshass, legyen nálad dezodor, vagy váltás alsónemű, póló, hogy akár át is öltözhess a mosdóban. Ezenkívül próbáld meg betartani a lefekvés előtti rutint. Mosd meg az arcodat, a fogadat a mosdóban, mielőtt elalszol. Fogmosáshoz, arcmosáshoz palackos vizet használj, ne a repülőgép vizét, mert az nem tiszta.

Csomagolj a gyermekeidnek sok elfoglaltságot

Utazás gyerekekkel? Győződj meg róla, hogy elegendő elfoglaltság van, amivel elfoglalod őket a repülés során. Hozd magaddal a kedvenc játékaikat, a kedvenc műsoraikat (fejhallgatókkal) előre feltöltött iPad-eket, valamint a kifestő- és matricás könyveket. És ne feledkezz meg kedvenc harapnivalóikról sem.

Néhány ötlet a gyerekekkel való repüléshez:

 

 

Utazzon!
Ezek is érdekelhetnek