Új becsekkolási trend van születőben - A „Check-in Chicken”-trükk repülőjegy foglaláskor

Kockázatos repülőjegy foglalási trükk, az úgy nevezett Check-in Chicken kering az interneten – viszont lehetővé teszi az utazók számára, hogy többletköltség nélkül a kényelmi szempontok is érvényesüljenek a repülőgépen. Várj a foglalással a legutolsó pillanatig!

A Check-in Chiken új repülőjegy foglalási trükk, amelynek előnyei és kockázatai is vannak - illusztrációForrás: Schutterstock/Ground Picture

Kockázat, vagy kényelmi szempont?

A „Check-in Chicken" nevű foglalási trükk felkapott trend lett a légi utazók körében, de sokakat elgondolkodtat, vajon túl szép-e ahhoz, hogy igaz legyen. Mint  minden kreatív utazási ötlet esetében, itt is fontos mérlegelni a lehetséges előnyöket és kockázatokat, majd felelősségteljes döntést hozni az egyéni körülmények és kényelmi igények alapján.

Mi az a Check-in Chicken?

A Check-in Chicken Chelsea Dickenson, egy brit utazási szakértő ötlete. Dickenson különféle repülések alkalmával kísérletezett ezzel a trükkel. A koncepció egyszerű, de merész: az indulási időponthoz képest a legutolsó pillanatban foglalj, és reménykedj, hogy a légitársaság üléskiosztási algoritmusa a te javadra fog működni.

Dickenson elmagyarázza, hogy a légitársaságok általában a kevésbé jó üléseket – mint például a középső vagy a gép hátulsó üléseit – osztják ki azoknak az utasoknak, akik korán intézik check-in-t. A stratégia arra a feltevésre épít, hogy a bejelentkezésig már csak prémium kategóriás ülések maradnak. Ez arra kényszeríti a légitársaságot, hogy többletköltség nélkül jobb helyet biztosítson az utolsó pillanatban becsekkoló utasoknak.

A Check-in Chicken sikeres trükkjének kulcsa az időzítésben és egy kis szerencsében rejlik. Dickenson azt javasolja, hogy az ember azonnal kezdje figyelni az online ülőhelytáblázatot, amint a check-in megnyílik, általában 24 órával a repülés előtt. Tapasztalata szerint a Check-in Chiken bejelentkezés ideális időpontja általában hat-nyolc órával a felszállás előtt van. Ez a trükk azonban kockázatokat is rejt magában. Ha túl sokáig vársz, amikor a járat már túlfoglalt, előfordulhat, hogy egy későbbi járatra kell magad átfoglalni.

A Check-in Chicken trükk a majdnem teljesen foglalt járatokon működik a legjobban, növelve ezzel a túlfoglalás kockázatát.Forrás: Shutterstock/Anton Gvozdikov

Valóban működik a Check-in Chicken?

Meglepő módon Dickenson kiugró sikerről számol be. „Több mint 10 járaton próbáltam ki ezt a trükköt, és a siker aránya meglehetősen magas volt" – mondta a  Good Morning America című lapnak. "Azt mondanám, hogy 10-ből kilencszer működött." Egy esetben extra lábteret szerzett a Wizz Air Tallinnból Londonba tartó járatán, mivel mindössze 5 és fél órával indulás előtt csekkolt be.

Bár a Check-in Chicken aranyjegynek tűnhet a jobb helyeket illetően, vannak hátrányai. A stratégia a majdnem teljesen foglalt járatokon működik a legjobban, növelve ezzel a túlfoglalás kockázatát. A konkrét időponttal, útvonallal rendelkező utazók számára azonban a későbbi járatok kényszerűsége felülírhatja a kényelmi szempontokat.

A szakértők tehát alternatív megoldásokat javasolnak azok számára, akik a Check-in Chicken-t túl kockázatosnak találják. Az egyik módszer abból áll, hogy ülőhelyválasztási jogosultsággal rendelkező jegyet vásárolunk, és 24 órával a repülés előtt ellenőrizzük az üléstáblázatot - írja a Foxnews

De hogy zajlik a repülőtereken a biztonsági ellenőrzés?

 

 

Utazzon!
Ezek is érdekelhetnek