Ezek a legtutibb repülési trükkök a légiutas-kísérőtől és a pszichológustól

Hogy tanuljunk a tapasztalataikból és a lehető legsimább utunk legyen, a floridai légiutas-kísérő, Hunter Smith-Lihas, aki egy nagy amerikai légitársaság légiutas-kísérőjeként dolgozik, és a veterán ausztrál légiutas-kísérő, Liz Simmons pszichológus felfedték a legtutibb repülési trükköket.

A légiutas-kísérő és a pszichológus megosztották a legtutibb repülési trükköket - illusztrációForrás: Shutterstock

Ezek a legtutibb repülési trükkök a légiutas-kísérőtől és a pszichológustól

Adj magadnak egy pihenő napot a repülések között

Mindenki szeretné maximalizálni a szabadságát, de az utolsó pillanatban repülni kockázatos üzlet – mondja Smith-Lihas. Ha szeretnéd elkerülni, hogy lemaradj az ünnepekről „szánj magadnak legalább egy pihenőnapot az utazás és az esemény között" – tanácsolja Smith-Lihas.

Függetlenül attól, hogy hol utazol, fennáll a lehetőség, hogy a repülőgép sztrájk, baleset, időjárási események miatt késik vagy kimarad. „Legalább egy egész napod van arra, hogy újra lefoglald a helyed egy másik járatra" – mondja Smith-Lihas.

Ugyanezt az elképzelést szem előtt tartva a Smith-Lihas azt javasolja, hogy az utazók legalább 90 percet hagyjanak maguknak a csatlakozó járatok között.
Persze az ötlet, hogy a repülőtéren várakozzunk, nem vonzó. De a csatlakozó járat elmaradása sokkal rosszabb.

„Sok embert látok, akik 45 percnél rövidebb idő alatt foglalják le átszállási idejüket. Ez nem elég idő. Ha az első járat késik, könnyen lekésheted a másodikat, különösen, ha idegen országban csatlakozik a gép, és vám- és bevándorlási szabályokon kell keresztülmenned" – mondja Smith-Lihas.

Ha kimarad a repülőjárat vagy lekésed, rosszabbul jársz - illusztrációForrás: Shutterstock/David Prado Perucha

Olcsó repülőjegyek esetén kerüld a csúcsidőszakokat

Simmons javasolja, hogy ha még mindig az utolsó pillanatban szeretnél nyaralást tervezni, még mindig vannak jó ajánlatok. Azt javasolja, hogy kerüld a csúcsidőszakokat, például a hétvégéket, és keress a hét közben induló járatokat. „A hét közepén repülve igazán jó ajánlatokat kaphatsz" – mondja.

Foglalj közvetlenül a légitársaságon keresztül

Sok utazási webhely létezik, de Smith-Lihas azt mondja, hogy mindig közvetlenül az általuk választott légitársaságon keresztül foglaljanak repülőjegyet. Azt javasolja, hogy a harmadik felek platformjai nagyobb valószínűséggel foglalják le automatikusan a a helyet olyan járatokra, amelyeken rendkívül szűk a csatlakozási idő.
„Az emberek problémákba ütköznek, ha módosítaniuk kell valamit a jegyükön, mert a légitársaságnak nincs hozzáférése a probléma megoldásához" – mondja.

Jóval utazás előtt ellenőrizd az útlevél lejárati dátumát

Ha külföldre utazol, az utazás előtt ne felejtsd el ellenőrizni az útleveled lejárati dátumát. Az utolsó dolog, amit szeretnél, hogy elkapjanak a repülőtéren, és visszafordítsanak.

„Sok országban megkövetelik, hogy az útleveled legalább hat hónapig érvényes legyen. Ha már néhány éve megvan az útleveled, akkor feltétlenül ellenőrizd" – mondja Smith-Lihas.

Hozz kelléket a gyerekeidnek

Simmons azt is javasolja, hogy a szülők hozzanak magukkal harapnivalókat, könyveket és bármilyen „kényelmi tárgyat" – legyen az takaró vagy a gyerek kedvenc játéka. Arra is emlékezteti az utazókat, hogy „a gyerekek átvehetik a felnőttek hangulatát".
Ha olyan higgadt maradsz, amennyire csak tudsz, és pozitivitást sugárzol, valóban segíthetsz a gyerekeknek, hogy megőrizzék a nyugalmukat" – mondja.

Ennek ellenére a gyerekekkel való utazás megterhelő lehet, és Simmons emlékezteti az utazókat, hogy ne féljenek segítséget kérni a légiutas-kísérőktől. Megjegyzi, hogy egyes szülők a repüléstől való félelemmel is küzdenek, amit el akarnak kerülni, hogy nyilvánvalóvá váljon a gyermekeik számára.

„Nem baj, ha azt mondod: Nézd, kicsit feszült vagyok, vagy egy kis segítségre van szükségem, vagy egy kicsit aggódom, segítesz nekem?" A légiutas-kísérő személyzet mindig örömmel segít."

Mindenki jól jár, ha a gyerekeket lefoglalják a repülőút alatt - illusztrációForrás: Shutterstock/d13

Ha helyet cserélsz egy másik utassal, mindig a légiutas-kísérők irányítsák

Néha az utazókat elválasztják a társaságuk többi tagjától, és úgy döntenek, hogy megkérnek más utasokat, hogy cseréljenek helyet. Simmons szerint az utazóknak az ilyen jellegű változtatásokat a legénység tudtával kellene végrehajtaniuk.

„Fontos, hogy a légiutas-kísérők tudják, ki milyen ülésen ül. Ennek többféle oka lehet: egészségügyi, biztonsági okok, vagy egyszerűen valaki különleges ételt rendelt, vagy valaki törzsutas, vagy bármilyen más ok. Ha egy másik utassal szívesen cseréltek helyet, mindig a légiutas-kísérők irányítsák - írja a CNN

Elveszett poggyász? Használj AirTag-et

Smith-Lihas nemrég Görögországba utazott. Amikor útközben a táskájuk elveszett, az Apple AirTag technológiájának köszönhetően a nyomára bukkanhatott.
„Szóval, most mindenkinek azt mondom, hogy ha ellenőrizni akar egy táskát, vegye meg az AirTag-et, és tegye be a táskájába. Ha a légitársaság azt mondja, hogy nem tudja, hol van a poggyászod, segíthetsz nekik."

Smith-Lihas azt is javasolja, hogy minden fontos dolgot csomagolj be a kézipoggyászba, például ajándékokat, értékes ékszereket, gyógyszereket – és esetleg egy váltás ruhát is, minden esetre.
„Ha a táskád elvész, fennáll annak a lehetősége, hogy néhány napig nem kapod meg."

Nem árt előre gondolkodni a kézipoggyász bepakolásakor - illusztrációForrás: Chutima Chaochaiya/Shutterstock

Töröld le a felületeket a repülőn

Senki sem akar beteg lenni az ünnepek alatt, de mivel a repülőtéren a tömegben ülünk, ez elkerülhetetlennek tűnhet. Smith-Lihas szerint érdemes a repülőgépeket a repülések között takarítják, és a repülőgépek légszűrőit úgy tervezték, hogy segítsenek a kórokozók terjedése elleni küzdelemben.

De amikor Smith-Lihas utazik, akkor úgy dönt, hogy letörli a repülőgép ülését és a tálcaasztalát. Egyes légitársaságok fertőtlenítő törlőkendővel látják el az utasokat, és ezt te is használhatod.

Legyél figyelmes az utastársaid felé

Simmons megfogalmazása szerint az ünnepi szezonban a szorongás, a stressz és az utasok türelmetlensége láthatóan megugrik a repülőgépeken.
„A repülőtereken nyüzsögnek az emberek. A járatok gyakran teljes kapacitással szállnak fel. A késések valószínűbbek a megnövekedett kereslet és az időjárás miatt. Ugyanakkor az emberekre nehezedik az ünnepi elvárások súlya."
Simmons pszichológusként azt javasolja, hogy hasznos emlékeztetni magad arra, hogy a stresszes helyzetekben való düh soha nem fog segíteni.Ha azon kapod magad, hogy egy másik utas felidegesít magát, Simmons azt tanácsolja, vegyél egy mély lélegzetet, és kérdezd meg magadtól: „Ez tényleg elég fontos ahhoz, hogy igazán dühös legyek, és haragudjak egy idegenre? Egyszerűen engedd el."

A pozitivitás apró gesztusai mindenki számára nagyszerűek, és tükrözik az ünnepi hangulatot. „Nem kell a pozitivitás nagy megnyilvánulásának lennie" – mondja Simmons. „Olyan egyszerű dolog is lehet, mint rámosolyogni egy útitársra, türelmesnek lenni a légitársaság személyzetével, vagy megosztani egy kedves szót a melletted lévő ülésen ülő személlyel. Ezek a pozitivitás apró gesztusai mindenki számára nagyszerűek, és tükrözik az ünnepi hangulatot."

Az alábbi videóból kiderül, hogy milyenek a vérbeli légiutas-kísérők:

 

 

Utazzon!
Ezek is érdekelhetnek