7 meglepő tárgy, amit nem vihetsz be a világ bizonyos országaiba a kézipoggyászban

Vannak bizonyos dolgok, amelyeket nem szabad a kézipoggyászba bepakolni utazás közben, a 100 ml-nél nagyobb folyadékoktól a gyúlékony vagy veszélyes anyagokig. De vannak ezeknél sokkal meghökkentőbb tárgyak is, amikre talán nem is gondolnál.

Jó ha tudod, hogy miket pakolhatsz a kézipoggyászodba, ha nem akarsz kellemetlen meglepetést a repülőtéren, de akár börtönbüntetést is kiszabhatnak rád - illusztrációForrás: Shutterstock/ O. Kalacheva

Ezt a 7 tárgyat jobba ha nem teszed be a kézipoggyászodba

A világ különböző részein azonban eltérő szabályok vonatkoznak arra, hogy mit engednek be, és a csempészárunak tekintett mennyiség teljesen eltérő attól függően, hogy hová mész.

A tiltott tárgyak szállítása a kézipoggyászban késedelmet, bírságot vagy akár jogi lépéseket is vonhat maga után. A büntetések országonként eltérőek, de a legjobb, ha nem jelensz meg a repülőtéren olyasmivel, amit tiltanak a helyi szabályok, mert az elronthatja az utazást, vagy bajba sodorhat.

Adam Ewart a poggyászszállítási szakértő elmagyarázza: „Sok ország szigorú előírásokat vezet be bizonyos cikkekre, hogy megvédje iparágát, környezetét vagy biztonságát."

Ez nem csak a józan ész kérdése, sok ilyen szabály még a legtapasztaltabb utazókat is meglepetésként éri.

Alkohol (Maldív-szigetek)

A Maldív-szigeteki Főbizottság megerősítette, hogy tilos alkohollal utazni, és minden olyan kísérlet, amely arra irányul, hogy bevigye az alkoholt a szigorúan muszlim országba, vámelkobzást von maga után.

Míg az alkohol a legtöbb üdülőhelyen elérhető a nemzetközi turisták számára, a helyi szigeteken nem megengedett. Meg kell jegyezni, hogy ez csak egy a szigeten tiltott árucikkek közül – a lőfegyverek, az istentiszteleti bálványok és a sertéshús termékek szintén tiltólistán vannak, bár ez utóbbiak ismét külön engedéllyel kaphatók az üdülőszigeteken.

A Maldív-szigetekre nem vihetsz be például alkoholtForrás: nikaisland.it

E-cigaretta (Thaiföld)

Ha thaiföldi utazást tervezel, vedd figyelembe, hogy az e-cigaretta, valamint a kapcsolódó felszerelések, például az utántöltő folyadékok használata tilos Thaiföldön.

A thaiföldi nagykövetség weboldala kifejti, hogy a tilalmat a kormány 2014-ben vezette be egészségügyi okokból, és azon aggodalmak közepette, hogy az e-cigaretta dohányzásra csábítja a fiatalokat. Bárki, aki megszegi ezt a törvényt az országban, pénzbüntetésre vagy akár börtönbüntetésre is számíthat.

A turisták sem mentesülnek ez alól, hiszen az e-cigaretta vagy kapcsolódó termékek behozatala az országba büntetésekkel is járhat, a tárgyak elkobzásától és pénzbírságtól kezdve a börtönbüntetésig. Ezért mindenképpen hagyd otthon a gőzölő készülékeid és tartozékait.

Thaiföldön tilos az e-cigaretta használataForrás: Shutterstock/Wilier

Drón (Marokkó)

Ez talán nem érint annyi embert, mint a gőzölés vagy az alkohol tilalma, de ha bármilyen utazást tervezel Marokkóba, vedd figyelembe, hogy tilos drónt bevinni az országba, hacsak nincs erre külön engedélyed.

A tilalom 2015-ben lépett életbe biztonsági és adatvédelmi aggályok miatt, ami azt jelenti, hogy a drónokat érkezéskor elkobozhatják, és bizonyos esetekben pénzbírságot vagy jogi lépéseket is kiszabhatnak.

Ha professzionális célokra kell használnod egyet, akkor repülés előtt engedélyt kell kérned a kormánytól – és ne feledd, hogy a használatát még az engedély birtokában is korlátozni fogják olyan érzékeny helyszínek közelében, mint a katonai övezetek és repülőterek.

Marokkóba csak speciális engedéllyel vihetsz be dróntForrás: Shutterstock

Walkie-talkie (India)

Bár a walkie-talkie-k valójában nem illegálisak Indiában, meglehetősen szigorú korlátozások vonatkoznak rájuk. Ha használni szeretnél egyet, akkor a vezeték nélküli távírásról szóló törvény értelmében engedélyre lesz szükséged, és ha megpróbálod használni, vagy engedély nélkül beviszed az országba, pénzbírságot, elkobzást vagy akár börtönbüntetést is kaphatsz.

Míg egyes licencmentes modellek nyilvános frekvenciákon futnak, hatótávolságuk és teljesítményük nagyon korlátozott. A jogi problémák elkerülése és az egyértelmű kommunikáció biztosítása érdekében a walkie-talkie használata előtt feltétlenül ellenőrizd a szabályokat. És ha a gyereked egyet vinni szeretne az indiai nyaralásra, kérd meg, hogy válasszon másik játékot.

India a walkie-talkie behozatalát tiltjaForrás: Shutterstock/ AlexAnton

Mák (Szaúd-Arábia)

Szaúd-Arábiába készülsz? Ügyelj arra, hogy ne vigyél magaddal mákos bejglit a kézipoggyászodban – ugyanis Szaúd-Arábiában a mák birtoklása még kis mennyiségben is jogi problémákhoz vezethet, beleértve a letartóztatást és a tetemes pénzbírságot.

Az ottani hatóságok szigorú álláspontot képviselnek a csempészáruként felfogott tárgyakkal kapcsolatban, a mák pedig a kábítószerrel való esetleges kapcsolatuk miatt került tiltólistára.
Az utazóknak tisztában kell lenniük azzal, hogy a mák mag kulináris célokra történő bevitele is az ország szigorú kábítószer-törvényeinek megsértésének minősülhet – ami a legrosszabb esetben deportálással végződhet vagy rács mögé is kerülhetsz.

Csak semmi mákos süti!Forrás: Afanasieva / Shutterstock

Síp (Guatemala)

A közép-amerikai Guatemala megtiltja bizonyos nyilvánvaló tárgyak, például fegyverek behozatalát az országba, de meglepődhetsz, ha megtudod, hogy a sípot – különösen azokat, amelyek úgy néznek ki, mint amit a rendőrség használ – szintén le kell hagyni a csomaglistáról.

Az ok? Nos, eltekintve a zajtényezőtől és a dobhártya összetörésére szolgáló potenciális fegyvertől, arról is beszámoltak, hogy túl sok helyi használta őket arra, hogy rendőrtiszteknek adják ki magukat, ezért azonnal betiltották a használatukat.

Guatemala gyönyörű maja romvárossal vár, de a sípot hagyd otthon, mert csempészárunak minősülForrás: Shutterstock/Leonid Andronov

Műanyag zacskók (Ruanda)

Végül, ha egy műanyag zacskóval a poggyászodban utazol Ruandába – vagy a repülőtéren szerzel egyet –, ne feledd, hogy az ország területére szigorúan tilos bevinni.

Az országban 2008 óta tiltják a biológiailag nem lebomló műanyag zacskókat a környezetszennyezés elleni küzdelem érdekében. A Visit Ruanda kifejti, hogy érkezéskor ellenőrzik a poggyászokat, és minden műanyag zacskót elkoboznak.

Bár ez talán egy enyhe kellemetlenség, a tiltásnak nagyon pozitív hatása volt, hiszen segít az ország tisztán tartásában. Tehát a problémák elkerülése és a kitartás érdekében érdemes áttérni az újrafelhasználható vagy biológiailag lebomló zacskókra – írja a Metro.

Egy világutazó így látta Ruandát:

 

 

Utazzon!
Ezek is érdekelhetnek