1919-ben alapították a KLM-et, amely a világ legrégibb olyan légitársasága, mely még mindig az eredeti nevén működik. A nagy bulira külön honlapot is összeraktak, ami tele van jópofa és érdekes tényekkel a légitársaság történetéről.
1919. október 7. volt a nevezetes dátum, amikor a Királyi Holland Légitársaság megszületett. Még nem is állt minden készen az indulásra, amikor I. Vilma holland királynő már a megtisztelő „királyi" címet adományozta a társaságnak, és az uralkodócsalád később is mindig ezeken a gépeken repült.
Az első gép a következő év májusában szállt fel, és meg kell hagyni, hogy ezek a repülők nagyon különböztek azoktól, amelyekhez manapság hozzászokhatunk. Képzeljék el például azt, hogy eleinte olyan gépeket használtak utas szállításra, amelyek az I. világháború alatt még bombázóként szolgáltak. Kicsit átalakították a belső teret, beraktak néhány ülést, és kész. Rádió ezeken a repülőkön nem volt, és a tájékozódást, nos, a szemükkel oldották meg a pilóták.
1924-ben történt meg az első, kontinensek közötti repülés: ekkor 127 órás repülési idővel és rengeteg megállóval ért el az első KLM gép az amszterdami Schiphol reptérről Jakartába. Még rengeteg ilyen apró tényről lehet olvasni a KLM szülinapos oldalán, ahol többek között írnak a logó történetéről, de arról is, hogy milyen menüt lehetett enni a légitársaság gépein 1965-ben. Az 50-es években még minden járaton volt egy szakács, aki ott a gépen, helyben készítette el az ennivalót, és bár ez a 60-as évekre megváltozott, a KLM-nek még ekkor saját szakácsai és konyhája volt – csak épp lent a földön. Annyira jól ment a bolt, hogy ezek a szakácsok nemcsak a KLM-nek főztek, hanem további 20 légitársaságot is elláttak elemózsiával.
És azt például tudták, hogy minden egyes KLM járaton van egy, az elnöknek címzett levél? Itt persze nem az amerikai elnökre gondolunk, hanem a légitársaság elnökére. Ha valami nagyon jó, vagy esetleg nagyon rosszul megy az út során, akkor az utasok írhatnak az elnöknek egy levelet. Ne e-mailre gondoljanak, hanem egy hagyományos, papírra írt üzenetre, mely előre meg van formázva, így az utasnak csak ki kell töltenie az üres részeket a saját gondolataival.
Akik imádják a kis mütyűröket, azok pedig biztosan rá fognak kattanni a gyűjthető kis KLM házikókra. Ezek a miniatűr kulipintyók önmagukban is aranyosak lennének, csakhogy nem ilyen egyszerű a képlet, ugyanis ezek mind valamilyen híres háznak a kicsinyített másai. Megvan a kollekcióban Anne Frank és a Rembrandt ház is.
A történetek a múltról és a jelenről is szólnak, így többek között arról is, hogy odafigyelnek arra, hogy minél több járat repüljön bio üzemanyaggal, vagy arról, hogy milyen lenne a repülés, ha minden utas VR szemüvegben ülve, a külvilágot kizárva tenné meg az utat. A kísérletet elnézve azt mondhatjuk, hogy a válasz az, hogy bizarr, viszont roppant szórakoztató.