A kékgyűrűs polip kicsi, de erős: míg átlagos testmérete mindössze 12-20 centiméter (5-8 hüvelyk), ám a mérge halálos. Ahogy a neve is sugallja, kis, kék gyűrűk alkotják a mintázatát, melyek élénkebbé válnak, amikor az állatot stressz éri, az alapszínével együtt, mely ilyenkor élénk sárga színűvé válik. A kékgyűrűs polipoknak négy faja van, melyek az Indiai- és a Csendes-óceán környékén őshonosak.
A kékgyűrűs polip mérge, a tetrodotoxin végzetes lehet, egyetlen állat akár 26 felnőtt embert is képes lenne megölni. A kis polip harapása általában fájdalommentes, így nem biztos, hogy az ember időben észleli. A méreg először az idegi ingerületeket blokkolja, ami izomzsibbadást okoz, miközben hányinger, a látás és más érzékszervek illetve a motoros képességek elvesztése következhet be, majd izombénulás, ami a légzés leállásához vezet. A méregnek nem ismert ellenszere, de az áldozatokat meg lehet menteni, ha azonnal megkezdik a mesterséges lélegeztetést - mint az iflscience.com cikkéből kiderül.
Az a szerencse, hogy polipmarásra csak nagyon ritkán kerül sor, mert ezek az állatok egészen békések, és tényleg csak a legvégső esetben támadnak. Ez volt a szerencséje a kaylinmarie21 nevű TikTok felhasználónak is, aki Balin, az Uluwatu strandon talált talált két kékgyűrűs polipot, melyeket gyanútlanul adogatott kézről kézre a barátaival.
@kaylinmarie21 Called my dad crying 3 hours later in Bali #blueringoctopus #bali #uluwatu #fyp #imdumb #thanksjesuschrist #ShowerWithMoxie #EnvisionGreatness
♬ Oh No Oh No Oh No No No - Dubskie