Kővé változtatja az állatokat a világ leghalálosabb tava

Bár kívülről lenyűgözőnek tűnhet, a világ leghalálosabb tava kővé változtatja az állatokat. Fényt derítünk a rejtélyre, hogy miért.

A Natron-tó, Tanzánia területén található, és szépsége ellenére a világ egyik leghalálosabb tavaForrás: Vera Larina/Shutterstock

Kővé változtatja az állatokat a világ leghalálosabb tava

A világ leghalálosabb tava a Natron-tó, amely Tanzánia északi részén található, kétségtelenül szép látvány - de sok rejtély övezi. A kenyai határnál a tó környékén élő állatokat látszólag nem zavarja a veszély.

A Natron-tó ideális helyszín a veszélyeztetett kisebb méretű flamingók számára, pedig egy aktív vulkán az Ol Doinyo Lengai – vagyis „Isten hegye" – közelében van. Mint minden aktív vulkán esetében, az Ol Doinyo Lengai bármikor kitörhet, növelve a kellemes megjelenésű tó meglátogatásának veszélyét.

Halálos összetevők a Natron-tóban

Ráadásul az 56 km hosszú víztömeg egy cianobaktérium néven ismert algafajtának köszönhetően szép rózsaszínű.
Lényegében az állatoknak és az embereknek mindenáron kerülniük kell, mivel a vízben lévő baktérium halálos, mert olyan vegyszert szabadít fel, amely károsítja a legtöbb sejtet, főleg az idegrendszert és a májat. A nátrium-karbonát is jelen van a vízben, amit biztosan nem kívánsz a bőrödön, mivel egykor az ókori Egyiptomban a mumifikálásnál használták.

Az állatok pedig kővé válnak, amikor kapcsolatba lépnek a tóval. A víz sója és magas lúgos pH-értéke égési sérüléseket okozhat az állatoknak. Ráadásul amint egy élőlény hozzáér a vízhez, meszesedés következik be, ami átterjed a teljes testre és lényegében „kővé" változtatja.

Bár a tóval való érintkezés rendkívül veszélyes, továbbra is nagyon népszerű turisztikai célpont, részben a lenyűgöző táj miatt. Nick Brandt, egy vadfotós, aki korábban megkövesedett holttestekről készített képeket, így nyilatkozott az NBC News-nak: „Váratlanul találtam rá a lényekre – mindenféle fajtájú madarakra és denevérekre - a Natron-tó partján, Észak-Tanzániában.

A hihetetlen hőség miatt a Natron-tavon évente lehulló 400 mm csapadék „fantomeső", amely elpárolog, mielőtt elérné a víz felszínét – írja az Unilad.

Nézd meg, hogy mit tesz a tó azzal, aki a közelébe megy:

 

Utazzon!
Ezek is érdekelhetnek