A Discovery Channel 2013-as dokumentumfilmjének felvételei újra előkerültek az interneten, és az embereknek joggal vannak kérdéseik a megalodon óriáscápákkal kapcsolatban.
A megalodon nyomában
A cáparajongók úgy gondolják, hogy a megalodon néven ismert kihalt faj még ma is létezik, miután egy dokumentumfilm felvételei az interneten újra megjelentek.
Az őskori óriás megalodon cápa körülbelül 3,5 millió évvel ezelőtt élt, körülbelül 16 méter hosszú volt és 60 tonnát is nyomott. Lényegében a megalodonok a legfélelmetesebb lények közé tartoztak, amelyek valaha is otthonuknak hívták a tengereket. Ők voltak a történelem legnagyobb cápái, ám elvileg rég kihaltak, és manapság csak Jason StathamMeg című filmjeiben találkozhatunk velük.
Viszont egyesek úgy gondolják, hogy visszatérhetnek, sőt néhány példány még mindig úszkál az óceánok mélyén. 2013-ban készült egy dokumentumfilm a megalodonról, amelyet a Discovery Channel tűzött a műsorára. A Megalodon: The Shark Lives címet kapta, és miután nemrégiben újra felbukkant a YouTube- on, sokan úgy gondolják, hogy a videóban látható dermesztő felvételek sokatmondóak lehetnek a történelem előtti lényről.
A több mint hétmilliós megtekintésnél járó videó egy kék bálna tetemét mutatja be Hawaii partjainál, és úgy tűnik, hogy brutálisan megtámadták. Az eredetileg 2009-ben forgatott felvételen a kék bálna belsőségei kilógnak, miután egy ragadozó kettéharapta, annak ellenére, hogy a kék bálna a világ legnagyobb állata.
Összeesküvés-elmélet – A rég kihaltnak hitt ragadozó faj életben van
A dokumentumfilmben egy tengerbiológus elmagyarázta, hogy a tettesnek megalodon méretűnek kellett lennie, mivel a film más jelenetei azt állították, hogy 3 magas uszonyok bújnak ki az óceánból hasonló kék bálnatámadások közelében.
Ezért az emberek azt hitték, hogy a megalodon még mindig létező faj.
Az egyik felhasználó ezt írta a megjegyzésekben: „Az óceán hat százalékát feltárták, még mindig nincs nyoma a megalodonnak, de ez csak 6 százalék. A Megalodon még életben lehet."
Egy másik hozzátette: „Hiszek a megalodon létezésében, mert az óceán nagy részét még mindig nem ismerjük. Odalent lapul...."
Egy harmadik viszont rámutatott: A megalodon közel élt a felszínhez, nem mélytengeri életmódot folytatott. Ezért biztos vagyok benne, hogy már észrevettük volna."
Egy negyedik kommentelő pedig felhívta rá a figyelmet, hogy az egyik jelenetben „Az a bálna eleve halott volt, és a parton egyszerűen az összegyűlt gázoktól felrobbant."
De mindezen felvételek és egy egész dokumentumfilm ellenére, amelyek azt sugallják, hogy a megalodon visszatérhetett, a műsor elején egy rövid nyilatkozat szerint a faj lehetséges visszatérése nem tényeken alapul.
Az egész dokumentumfilm valójában inkább fikció.A Discovery Channel nézői nem hitték el, amikor megtudták, hogy a Megalodon: The Shark Lives nem tényleges tudományos kutatáson alapul, hanem szerkesztett felvételeket használtak fel, hogy elhitessék a nézőkkel, hogy a megalodon még mindig a vizeinkben lehet.
Több tengerbiológus felháborodott a dokumentumfilmen, és hangsúlyozták a nemtetszésüket.
David Shiffman cápaszakértő szintén nem örült a fikciós, de valóságosnak tűnő filmnek, és azt mondta a National Geographic-nak, hogy ez egy „fiaskó" és „teljes ostobaság".
A National Geographic válaszként készített egy tényeken alapuló dokumentumfilmet a témáról: