Ezek a világ legtitokzatosabb helyei, sokuk létrejöttére még mindig nincs magyarázat

A Föld bolygó egy csodálatos hely, amely folyton lenyűgöz bennünket a fenséges természeti csodáival és az ember alkotta építményeivel. Ha lenyűgöznek a mitikus eredetű helyek vagy a megmagyarázhatatlan jelenségek, tarts velünk, bemutatjuk a világ legtitokzatosabb helyeit, sokuk létrejöttére még mindig nincs magyarázat.

A világ legtitokzatosabb helyei közé tartozik az angliai StonengeForrás: Shutterstock/ 365 Focus Photography

Ezek a világ legtitokzatosabb helyei

51-es körzet, USA

A légierő általános nevén Area 51-es létesítménye , amely a Nevada Test and Training Range területén található, évtizedek óta megragadta mind az összeesküvés-elméletek, mind pedig Hollywood képzeletét. A szigorúan titkos katonai bázist (amely még mindig működik) kopár sivatag veszi körül, és a hidegháborús korabeli lopakodó repülőgép-tesztek körüli titokzatosság UFO-król és idegenekről szóló pletykákhoz, vad kormánykísérletekhez, sőt, a helyszínen megrendezett holdraszálláshoz vezetett. A kíváncsi civilek felfedezhetik a bázis környékét, amely bizarr turisztikai célponttá vált, bár nem engedik be őket.

A hírhedt 51-es körzet az UFO-kkal kapcsolatos összeesküvés-elméletek által várt ismerttéForrás: Shutterstock/ dragancfm

A Bermuda-háromszög

A Bermuda-háromszög talán a leghíresebb titokzatos hely a világon. Ez a körülbelül 500 000 négyzetmérföldes terület az Atlanti-óceánban található, a Puerto Rico állambeli Bermuda és a floridai Miami között. Állítólag több mint 20 repülőgép és 50 hajó tűnt el titokzatosan a levegőben vagy zuhant le magyarázat nélkül. Bár a hajók nap mint nap könnyedén áthaladnak a területen, és nincs több eltűnés a Bermuda-háromszögben, mint az óceán bármely más nagy, jól bejárt területén, a megmagyarázhatatlan balesetek még mindig megragadják a közvélemény fantáziáját.

A Bermuda-háromszög rejtélyére még mindig nincs elfogadott magyarázatForrás: Shutterstock/hyotographics

Blood Falls (Vér-vízesés), Antarktisz

A bolygó leghidegebb és legszárazabb helyeként az Antarktisz ad otthont a Blood Falls (Vér-vízesés) nevű bíbor árnyalatú vízesésnek is, amely leömlik egy jeges fehér gleccser mentén. A tudósok végül megállapították, hogy a borzalmas szín a gleccser belsejéből származó sós, vasban gazdag vízből származik, amely oxigénnel érintkezve oxidálódik és rozsdásodik.

A Vér-vízesés egy félelmetes természeti jelenségForrás: Wikipédia/Peter Rejcek

A pokol kapuja, Türkmenisztán

Majdnem 50 évvel ezelőtt egy tátongó, tüzes kráter nyílt meg Észak-Türkmenisztán sivatagában. A Darvaza-kráter, más néven a Pokol kapuja még ma is ég, éjszaka pedig már kilométerekről is látható fénye. A krátert feltehetően egy orosz földgázfúrási szerencsétlenség hozta létre, amikor a mérnökök felgyújtották a területet, hogy megállítsák a veszélyes gázok terjedését, nem tudva, mennyi ideig fog égni a tűz.

Türkmenisztánban a Pokol kapuja a világ legtitokzatosabb helyei közé tartozikForrás: Shutterstock/CStephen A. Rohan

Húsvét-sziget, Chile

Ezt az elszigetelt szigetet a Csendes-óceánban egykor a Rapa Nui civilizáció lakta, amely körülbelül 900 évvel ezelőtt közel 1000 óriási kőszobrot állított fel, moai néven. Ezek a toronymagas alakok, amelyek átlagosan 4 méter magasak és egyenként 14 tonnát nyomnak, elbűvölték az európai felfedezőket, akik először 1722-ben szálltak partra a szigeten. Senki sem tudja biztosan, hogy az ókori polinézek miért faragták és helyezték el a szobrokat a Húsvét-szigeten. Az elmélet azt feltételezi, hogy az édesvízi források jelzőjeként helyezték el őket.

A Húsvét-szigeten több mint 900 szobor találhatóForrás: Pixabay/Walkerssk

A Babák szigete, Mexikóváros, Mexikó

Isla de las Muñecas, spanyolul a Babák szigete, egy sziget a Xochimilco csatornáiban Mexikóvárosban. A legenda szerint a sziget gondozóját bűntudat gyötri, miután nem tudott megmenteni egy kislányt, aki több mint 50 éve vízbe fulladt. Tisztelet gyanánt babákat akasztott a sziget fáira. A nyugtalanító babák levágott végtagokkal, lefejezett fejekkel és üres szemgödrökkel még mindig ott maradnak, és egyesek azt állítják, hogy a szigeten kísértet jár.

Hillier-tó, Ausztrália

Az ausztráliai Hillier-tó a világ legegyedibb és legcsinosabb vize lehet. Közvetlenül az Indiai-óceán mellett fekszik, ami ehhez képest igazán pompássá teszi a természetes színét. Úszni is lehetne benne, bár a turistákat nem engedik be a vízbe. A Hillier-tó színének oka továbbra is rejtély, de valószínűleg algák, baktériumok vagy kémiai reakciók okozzák.

A mindig rózsaszín Hillier-tóForrás: Shutterstock/Matteo_It

Loch Ness, Skócia

A Loch Ness egy nagy, mély, édesvizű tó a Skót Felföldön. Ez a tó híres arról, hogy ott él a Loch Ness-i szörny, egy mitikus kígyószerű lény, amelynek a beceneve Nessie. Létezését soha nem bizonyították, de ez népszerű turisztikai célponttá tette a tavat. Még ha nem is látod meg a szörnyeteget, a környék gyönyörű. Skóciát egyes utazók a világ legszebb országának tartják.

A Loch Ness Skócia második legnagyobb tava, az Urquhart várral a partjánForrás: Hemis via AFP/BOIGONTIER Pascale et Bruno

Stonehenge, Anglia

A több mint 5000 évvel ezelőtti őskori emlékmű, a Stonehenge olyan híres nevezetesség, hogy az emberek talán már nem is tartják titokzatosnak. De hogyan és miért készültek és helyezték el Angliában ezeket a hatalmas köveket 1500 év során? Generációk óta rabul ejti a kutatókat, történészeket és kíváncsi látogatókat. Bár általánosan elfogadott, hogy szent templomnak és temetkezési helynek építették, még mindig vita tárgyát képezi, hogy a neolitikus emberek hogyan tudták véghez vinni ezt a hatalmas építészeti bravúrt.

 

 

Utazzon!
Ezek is érdekelhetnek