Földünk tele van megannyi csodával, amelyek a kezdetektől fogva elkápráztatják az emberiséget. Ötleteket adunk, hová érdemes elutaznotok, ahol a saját szemetekkel gyönyörködhettek a legszebb természeti jelenségekben.

Ez a világ 10 legszebb természeti jelensége
Fly Gejzír, Nevada
A világ legszebb természeti jelenségei közé tartozik listánk legfiatalabb tagja, a mindössze másfél méter magas gejzír, amelyet egy 1964-ben végzett kút ásásával hoztak létre, miután geotermikus energiaforrásokat akartak feltárni. Azóta csodájára járnak az emberek.

Richat-képződmény, Mauritánia
Eredetileg meteorit becsapódási képződménynek gondolták, de ma már csak az erózió következtében feltárt kiemelkedésnek tartják. Ennek ellenére nem léteznek meggyőző tanulmányok az eredetére vonatkozóan, ami viszont biztos, hogy lenyűgöző.

Eternal Flame-vízesés, Orchard Park, New York
A vízesés tövében található kis barlang földgázt bocsát ki, amelyet meggyújtva kis láng keletkezik, és könnyen eloltható. Ha meggyújtják, a láng akár egy évnél is tovább ég, hacsak nem oltják el erőszakkal.

Salar de Uyuni, Bolívia
A világ legnagyobb sós síksága egy őskori tó kiszáradása során keletkezett. Vékony vízréteg összegyűlik a só felületén, és tükörszerű visszaverő felületet ad.

Nádfuvola-barlang, Guangxi, Kína
Ez egy természetes mészkőbarlang, többszínű fénnyel megvilágítva, ami még jobban kiemeli a változatos cseppkő alakzatokat. Szép barlangból Magyarországon sincs hiány, elég csak az Aggteleki cseppkőbarlangokra gondolni.

Antilop-kanyon, Arizona
A lenyűgöző kanyont a navahói homokkő eróziója alakította ki a villámárvizek következtében.

Zhangye Danxia Nemzeti Geopark, Kína
A színes hegyek a régió tavaiból és patakjaiból lerakódott vörös homokkő és ásványi anyagok természetes mállása és eróziója következtében alakultak ki.

Hillier-tó, Ausztrália
Egy élénk rózsaszín tó közvetlenül a mélykék óceán mellett, amit csak egy keskeny dűne választ el a tengertől. A Hillier-tó az ausztráliai Middle Island szigetén található, amelyet 1802-ben fedeztek fel. Sajnos a nyaralók nem láthatják közelről a Hillier-tavat, fürdeni pedig tilos benne. A sóstóban csak mikroorganizmusok – baktériumok és algák – élnek, amelyek a víz gyönyörű színéért felelősek.

Világító tengerek
A Maldív-szigetektől Ausztráliáig vannak olyan gyönyörű strandok és partszakaszok, ahol nemcsak a kristálytiszta víz veri vissza a csillagok fényét, hanem a víz saját maga bocsájt ki ragyogó, kék neonfényt. Ez a varázslatos jelenség a világ több, trópusi tengerében megfigyelhető, ahol megélnek a biolumineszcens, azaz világító fitoplanktonok, amelyek a sós víz tetején lebegő mikroalgák egyik fajtája. Ezek a mikroszkopikus növények teljesen ártalmatlanok, így ha megcsillannak a vízben, bátran menjetek be úszni közéjük.