Kincseket rejt a keralai Sree Padmanabhaswamy templom, még sem meri senki kinyitni

Az indiai Kerala állam egyik legtitokzatosabb épülete a Thiruvananthapuram városában található hindu szentély, a Sree Padmanabhaswamy templom, melyről azt suttogják, hogy állítólag ezermilliárd dollár értékű kincs található sötét, föld alatti boltozatai alatt. De ennél is izgalmasabb, hogy a templom hatodik, lezárt és titkos pincéjét még soha, senki nem merte kinyitni. Vajon mit rejthet a rejtélyes B kamra?

A keralai Sree Padmanabhaswamy templom felbecsülhetetlen értékű kincseket rejt. De mi lehet a titokzatos B kamrában?Forrás: Schutterstock/Akhil Sukhiyan Sheela

Visnu több mint 5000 éves templomának kincsei

A Visnu istennek szentelt Sree Padmanabhaswamy templom az indiai Kerala államban található: a lenyűgöző történelmi épület több mint 5000 éves múltra tekint vissza és állítólag ezermilliárd dollár értékű kincs található sötét, föld alatti pincéiben.

A kincset őrző templomban hat különleges pinceboltozat található, amelyek közül ötöt az évek során már megnyitottak. Ám az egyik boltozatot – a B jelűt – eddig még nem nyitották fel, mert a pletykák szerint természetfeletti erők őrzik. A helyiek úgy vélik, aki megpróbálja kinyitni, pusztító következményekkel nézhet szembe.

Mások azt mondják, hogy kincsek helyett a B boltozat valamilyen formán az Arab-tengerre nyílik.

Míg a hatodik pincét eddig állítólag még nem nyitották ki, a másik öt boltozat felnyitását az indiai legfelsőbb bíróság 2011-es végzése után rendelték el, miután petíciót nyújtottak be a híres templom működésének átláthatósága kapcsán. Ekkor került elő néhány felbecsülhetetlen értékű kincs.

Visnu titokzatos templomának bejárata, amely a hívek mellett kíváncsi turisták sokaságát is vonzzaForrás: Wikipedia/Rahulrnath001

A kamrákban talált dísztárgyak

A Forbes munkatársa, Jim Dobson a következőket mondta el a The Hunt for Hidden Treasures aktuális adásában:

"Mindent dokumentáltak a kamrákban. Az egyik kamra csak dísztárgyakat és ékszereket, a másik pedig drágaköveket tartalmazott, melyekben gyémánttól, rubinttól és smaragdtól roskadozó zsákok sorakoztak. Voltak aranyból készült trónusok, illetve egy több mint 135 kilogramm súlyú aranyfátyol, és volt egy kötél aranyláncból, ami csaknem 500 kilogramm súlyú volt."

Dobson elmagyarázta, hogy a templom gazdagsága a maharadzsák adórendszerének köszönhető, akik megadóztatták az alacsonyabb kasztokat.

A Times Now szintén beszámolt a különös templomról, amelynek pincéiben 7 kilogramm aranypénzt találtak, amelyek az 1700-as évekből származnak. Azt is hozzátették, hogy egy 2,5 kilogramm súlyú, és 2,75 méter hosszú arany nyaklánc és egy tonna rizsgyöngy is volt a kincsek között, amelyek aranyból készültek.

A templom föld alatti pincéiben hatalmas mennyiségű aranyérme gyűjteményt, köztük római kori aranyakat is találtak - illusztrációForrás: Schutterstock/Bukhta Yurii

A kincsek között egy kis arany elefántszobrot, és Mahavishnu 1,2 méter magas aranyból készült, gyémántokkal, rubinokkal és több száz egyéb drágakővel kirakott szobrát is felfedezték. A többi között volt itt egy 500 kilogramm súlyú tiszta arany kagyló, rubinokkal és smaragddal kirakott arany kókuszdióhéj, a Római Birodalomból származó aranyérmék százezrei, számos aranyérme, amelyeket Napóleon veretett, és 800 kilogramm súlyú arany, amely középkori eredetű.

De mit rejthet a titokzatos B kamra?

Noha úgy tartják, hogy a hírhedt B jelű pincét még soha nem nyitották ki, Vinod Rai főellenőr 2011-ben azt nyilatkozta a Legfelsőbb Bíróságnak, hogy tudomása szerint 1990 óta legalább hétszer nyitották meg a titokzatos pince előkamráját.

A titokzatos B jelű kamra – eredeti nevén "Mahabharata Kallara" – messze a legnagyobb pince.  A Bhagavata Purana, amely a hinduizmus egyik legszentebb könyve szerint az a föld, amelyen a templom épült, a legősibb idők óta szent hely, ahol Balarama isten (Krisna bátyja) tízezer tehenet ajándékozott a szent embereknek. Ezek a szent és bölcs emberek pedig – a legenda szerint – a ma B jelűnek nevezett kamrában éltek, mellettük pedig úgy nevezett nagák, vagyis félig isteni és félig kígyó alakú lények is éltek, akiknek felajánlásként hozták a hívek ezeket a kincseket és szent tárgyakat.

A B jelű pince ajtaján pedig egy kígyó képe látható, amely a veszélyre figyelmeztet: a látogató, ha kinyitja az ajtót, veszélyes területre téved. 2011 augusztusában a Kallara B-t tiltott zónává nyilvánították.

A keralai Sree Padmanabhaswamy templomot őrző kígyó formájú bálványszobrokForrás: Schutterstock/Santhosh Varghese

A valóságban azonban a kincsek feltehetően az 1729-1949 között regnáló és a mai Kerala déli részét uraló Travancore-királyi családnak köszönhetően kerültek a templomba, amely az 1880-as években készített a templom pincéiben található kincsekről egy átfogó leltárt.

Egy angol utazó, Emily Gilchriest Hatch, aki 1933-ban járt a templomnál, feljegyezte, hogy 1908-ban, amikor az államnak pénzre volt szüksége, és célszerűnek tartották a kincsekkel teli ládákból fedezni a költségeket, megpróbálták felnyitni az egyik kamrát, de nem jártak sikerrel, ugyanis a kamrákban hemzsegtek a kobrák.

 

 

Utazzon!
Ezek is érdekelhetnek