Az ókori Egyiptomi piramisoknál új turistalátványosság van, ami megdobogtatja a szíveket

Nemrég elterjedt az interneten egy siklóernyős felvétele egy kóbor kutyáról, amint az állat az ókori Egyiptom legnagyobb piramisának tetején ugatta a madarakat. Az online tér felbolydult, sokan találgatták, hogyan került fel oda a kutya, le tudott-e jutni. Azóta továbbgyűrűzött a történet, és új turistalátványosság várja a gízai nagy piramisokhoz érkező utazókat.

Az ókori egyiptomi piramisoknál új turistalátványosság várja az utazókat - illusztrációForrás: Shutterstock/ AlexAnton

Az ókori egyiptomi piramisok új turistalátványossága: kutyák

A világ minden tájáról érkeznek a turisták, akik látták a videót, amelyen egy kutya az ókori Egyiptom legmagasabb piramisának tetején a világ urát játszotta. Azóta Gízába sereglenek az utazók az új turistalátványosság miatt, hogy megnézzék a kóbor kutyákat, ezzel is fellendítve a helyi vállalkozásokat.

Mi lesz ezután a kóbor kutyákkal?

A helyi állatgondozó csoportok jelenleg a kormánnyal együttműködve élelmezési és ivóállomásokat létesítenek a kóbor kutyák számára. A tűző egyiptomi nap alatt a gízai piramisoknál tömegek bámulják az ókori csodákat, de van, aki egy új látványosságra veti a szemét.

„Itt van!" – mondta egy lengyel turista a feleségének, amikor megláttak egy kutyát, ami az egyik kövön ücsörgött. Apollóról beszéltek, egy kóborról, aki egyik napról a másikra szenzáció lett a múlt hónapban, miután egy siklóernyős közzétett róla egy videót.

A több milliós megtekintésű felvételen, amelyet Alex Lang amerikai siklóernyős-rajongó rögzített, és barátja, Marshall Mosher osztott meg az interneten, Apollo látható, amint félelem nélkül felmászik a 136 méteres emlékműre, és a csúcsról ugat a madarakra.
Úgy viselkedett, mint egy király" – mondta Lang az AFP-nek.

Ahogy Apollón merész mászásának híre világszerte elterjedt, megnőtt az érdeklődés a kutyák iránt, akik régóta az ősi kövek között keresnek otthont.
„Felmászik!" – mondta Arkadiusz Jurys, egy lengyelországi turista, és a nyakát nyújtogatta a jobb kilátás érdekében.

Egy másik látogató, az argentin Diego Vega különleges köteléket érzett a kutyákkal.
„A velük való kapcsolat olyan, mint a fáraókkal" – mondta, miközben megsimogatta Apolló falkájának egyik tagját.

Az idegenvezető üzlet fellendülése

Apollo újonnan felfedezett hírneve még a helyi idegenvezetőket is arra inspirálta, hogy őt és falkáját is belefoglalják a turistáknak szóló történeteikbe.
„Ez Anubisz" – mondta egy idegenvezető két amerikai turistának, összehasonlítva Apollónt, az ókori egyiptomi halottak istenével, akit gyakran sakálfejű emberként ábrázoltak. „Ő és a falkája most már az előadásaink részét képezi" – mondta Sobhi Fakhry, egy másik idegenvezető.

A gízai fennsík környékén működő vállalkozások is fellendülést tapasztalnak.

Umm Basma, egy 43 éves nő, aki ajándéktárgyakat árusít a piramisok közelében, az eladások növekedéséről számolt be, köszönhetően a turisták beáramlásának, akik szívesen találkoznak az úgynevezett piramiskutyákkal.
Mindig láttuk ezeket a kutyákat a piramisokra mászni, de soha nem gondoltuk, hogy áldássá válnak számunkra" – mondta.

Az egyik piramisőr, aki inkább névtelen maradt, azt is elmondta, hogy néhány híresség kifizette az engedélyt, hogy saját kutyájukat lefotózhassák Apollóval.

Apollo, egy hároméves baladi kutya, egy nyolctagú falka tagja, amely az ősi romok között telepedett le.
A kutyák egy helyi fajta, amelyek ismertek ellenálló képességükről, intelligenciájukról és a túlélési képességükről Egyiptom zord éghajlatán.

Ibrahim el-Bendary, a piramiskutyákat figyelő Amerikai Kairói Állatmentési Alapítvány társalapítója Apollót a falka alfahímjének nevezte.

Ő a legbátrabb és legerősebb a falkában" – mondta.

Apollo a Khafre piramis egy sziklás hasadékában született, ahol anyja, Laika menedéket talált. Sajnos Apollo néhány testvére nem élte túl a helyszín veszélyes magasságait. Egy rokonszenves őr végül áthelyezte Laikát egy biztonságosabb helyre, ahol Apolló most kitűnik jellegzetes göndör farkával és magabiztos természetével.

Kutya örökbefogadás

Lang és Mosher kezdetben a merész piramismászó kutyára összpontosított, de látogatásuk mélyebb kapcsolathoz vezetett Kairó kóbor kutyáival. Mosher az előttük álló kihívások miatt úgy döntött, örökbe fogad egy kiskutyát a falkából: Anubit, aki Apollo lánya. Anubi csatlakozik Mosherhez az Egyesült Államokban, miután Egyiptomban megkapja azt az odaadó ellátást, amelyre szüksége van ahhoz, hogy egészségesen nőjön fel.

A piramisoknál a helyi állatgondozó csoportok a kormánnyal együtt dolgoznak azon, hogy élelmezési és ivóállomásokat hozzanak létre a kóborok, valamint más állatok, köztük tevék és lovak számára – írja az abc.net.au.

Állandó állat-egészségügyi központot hoznak létre a piramisoknál, ahol a személyzet állatgondozói képzésben részesül – közölte Egyiptom turisztikai minisztere.

Vicki Michelle Brown, az American Cairo Animal Rescue Foundation másik társalapítója úgy véli, hogy Apollo története változást hozhat.
„Neki hála jóval több figyelem irányul az itt élő kutyákra és macskákra. Határozottan hiszem, hogy Apollo a piramisok megmászásával minden egyiptomi kutyát hozzásegíthet ahhoz, hogy jobb életet éljenek."

Nézd meg a riportot Apollóról és a falkájáról:

 

 

Utazzon!
Ezek is érdekelhetnek