A felismerés pillanata: hazugságban élünk? - Egy űrhajós szerint ilyen volt megpillantani az űrből a Földet

Egy volt űrhajós, Ronald Garan, a NASA egykori kadétja elképesztő felismerésről számolt be, mégpedig arról, miért véli úgy, hogy a Földön mindenki teljes hazugságban él. Az egykori űrhajós arról a pillanatról mesélt, amelyet akkor élt át, miután zavartalanul szemlélhette világunkat az űrből.

A kijózanító felismerés: vigyáznunk kell a FöldreForrás: Schutterstock/BobNoah

Egy űrhajós szerint hazugságban élünk - 178 nap az űrben

A 63 éves férfi pályafutása során összesen 178 napot töltött az űrben, és több mint 71 millió mérföldet tett meg a Föld körül. Ez 27 óra 3 perc úgy nevezett EVA-t is tartalmaz (az űrhajón kívüli feladatok elvégzését) négy űrséta során. Első küldetése 2008-ban volt, amikor a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) repült, majd 2011-ben ismét visszatért egy újabb öt hónapos küldetésre.

Ronald nem egyszer tapasztalta azt az érzést, azt a „váratlan és mindent elsöprő érzelmet", amit akkor éreznek, amikor az űrből lenéznek a Földre.

A Big Thinknek adott 2022-es interjújában Ronald így nyilatkozott:Amikor kinéztem a Nemzetközi Űrállomás ablakán, láttam a villámló viharokat, a táncoló fényfüggönyöket, amelyek olyan közelinek tűntek, hogy kinyújtott kézzel is megérinthettem volna őket. De ugyanakkor láttam bolygónk légkörének hihetetlen vékonyságát is."

Ronald Garan négy űrsétát tett küldetései soránForrás: Wikipedia/byNASA

A kijózanító felismerés

Abban a pillanatban az a kijózanító felismerés érte, hogy ez a papírvékony réteg tartja életben bolygónk minden élőlényét.

Az egykori űrhajós hozzátette: Egy irizáló bioszférát láttam, amely hemzseg az élettől. Ugyanakkor nem láttam a világgazdaságot. De mivel az ember által alkotott rendszereink mindent, így bolygónk életfenntartó rendszereit is a globális gazdaság 100%-os tulajdonában lévő leányvállalatként kezelik, az űr szempontjából nyilvánvaló, hogy hazugságban élünk."

„El kell felejtenünk, hogy előbb a gazdaságra, majd a társadalomra és csak legvégül a bolygóra gondoljunk, helyette elsőként a bolygó lenne a legfontosabb, majd a társadalom és csak a legvégén a gazdaság. Ez lenne az igazi evolúciós folyamat."

Ronald Garan űrhajós, aki rájött, hogy hazugságban élünk a FöldönForrás: Wikipedia/Robert Markowitz

A villanykörte-hatás

Ez a „villanykörte" pedig akkor villan fel, amikor rájövünk, hogy mennyire összetartozunk és mennyire függünk egymástól.

Kicsit több mint 50 évvel ezelőtt az emberiség egésze kollektív testen kívüli tapasztalattal rendelkezett. 1968 karácsony estéjén az Apollo 8 legénysége éppen a Hold túlsó oldala mögül lépett ki a negyedik keringésnyi idején, amikor készítettek egy híres színes fotót a Földről, amit „Earthrise"-nek, azaz Földfelkeltének neveznek."

"Az Earthrise az első színes fénykép, amelyen az egész bolygó az űr sötétjében lebeg, ez az első, amely ezt megörökítette az emberiség számára, illetve ez forradalmasította azt, ahogyan a világot és önmagunkat látjuk. Nincs olyan, hogy ők. Csak mi vagyunk."

 Az Apollo 8 híres karácsonyi üzenete és a Földfelkelte:

  

 

Utazzon!
Ezek is érdekelhetnek