Júniusban is rengeteg gyönyörű égbolt-csodát figyelhetünk meg szabad szemmel is. A bolygóegyüttállásoktól az eperholdig, a meteorrajokon át a sarki fényig itt van minden, amire ebben a hónapban érdemes figyelni.
Sarki fény
Az a rendkívül aktív napfolt, amely május közepén a történelmi sarki fényt okozta, ismét a Föld irányába mutat. A Space.com szerint június elején újabb fényáradatot hozhat, bár kicsi az esélye, hogy elérje a múlt havi fényshow nagyságát.
Június 4: Jupiter-Merkúr együttállás
Június 4-én történelmi bolygókapcsolatnak lehetünk tanúi. A Merkúr és a Jupiter 2059-ig a legközelebbi együttállásukat éri el a Star Walk csillagmegfigyelő alkalmazás szerint. Sajnos az együttállás pillanatát a felkelő nap el fogja homályosítani, de még napfelkelte előtt elkaphatjuk a párost a keleti horizonton.
Június 5: Bolygóbuli a Plejádokkal
A keleti horizonton a hónap nagy részében folytatódik a kora reggeli bolygóbuli, de június 5-e extra különleges lesz a Plejádok, a fényes és szabad szemmel is látható csillaghalmaz rajongói számára. A fogyó félhold közvetlenül a csillaghalmaz alatt fog állni június 5-én reggel, közvetlenül napkelte előtt. A Jupiter és a Merkúr is közvetlenül a páros alatt fog ragyogni. A Mars, a Neptunusz és a Szaturnusz ugyanebben az időben a keleti-délkeleti horizont felett található.
Június 7: Arietidák „nappali meteorraj" csúcspontja
A május 29-től június 17-ig tartó Arietidák meteorraj várhatóan június 7-én éri el a csúcspontját az EarthSky.org szerint. Ez egy látványos esemény, amely óránként 60-200 meteort produkál, de van egy bökkenő. Az Arietidák nappali meteorraj. Ez azt jelenti, hogy az aktivitás nagy része nappal történik, amikor túl világos van ahhoz, hogy a hullócsillagokat lássuk. De még nincs minden veszve. Lehet, hogy a meteorraj csúcspontjának reggelén, június 7-én korán reggel még el lehet kapni néhány száguldó meteort. Ha meg akarod őket figyelni, nézz a Kos csillagképbe.
Június 20.: Nyári napforduló
Június 20-a hivatalosan az év leghosszabb napja az északi féltekén, nem is beszélve a nyár kezdetéről. Ezt a mérföldkövet világszerte kulturális ünnepségek jelzik, a Stonehenge-i gyűléstől az osztrák Tirolban a hegytetőn rakott máglyákig.
Június 21: Eperhold
A júniusi telihold az indián közösségektől kapta a nevét, a minden évben ilyenkor érő eper virágzását jelzi. A júniusi telihold alacsonyan fog megjelenni az égen, így a Digital Camera World szerint tökéletes alkalom lesz olyan fotókat készíteni, amelyeken egy másik tárgy – épület, fa, hegy – látható a Hold előtt – írja a travelandleisure.