Tavaly ősszel írtunk arról, hogy egy 2,95 karátos aranybarna gyémántot fedezett fel egy hétéves gyerek Arkansasban. Most ugyanott egy jóval értékesebb gyémántdarabra bukkant egy francia turista- írja a cnn.
Julien Navas Franciaországból látogatott az Egyesült Államokba, hogy megnézze az elmúlt évtizedek első, a floridai Cape Canaveralból induló holdraszállási küldetését. Eközben útba ejtette a Gyémántok Krátere elnevezésű természetvédelmi területet, ahová rengetegen járnak szerencsét próbálni, hátha drágakőre bukkannak. Navas korábban keresett már máshol aranyat és ammonitkövületeket, ezért a park felkeltette az érdeklődését.
Kilenc óra körül értem oda, és elkezdtem ásni. A megterhelő munka után délutánra már főként a föld felszínén keresgéltem" - nyilatkozta.
Navas szerencséjére a parkban napokkal azelőtt kiadós eső esett, ami lemosta a szennyeződést a kövekről és ásványokról" – magyarázta Waymon Cox, a park főfelügyelő-helyettese, aki szerint a terület legnagyobb gyémántjai közül sok megtalálható a felszínen.
Végül Navas a park látogatóközpontjába ment leleteivel, ahol közölték vele, hogy egy 7,46 karátos barna gyémántot talált. A közlemény szerint a kő mély csokoládébarna, lekerekített, mint egy márvány, és körülbelül akkora, mint egy kisebb gumicukor.
Navas menyasszony után Carine Diamondnak nevezte el gyémántját, és azt tervezi, hogy a követ két részre vágatja, és egyiket a leendő menyasszonyának, a másikat pedig lányának ajándékozza.
A sajtóközlemény szerint a Carine Diamond a nyolcadik legnagyobb gyémánt, amelyet a Gyémántok Kráterében találtak, amióta 1972-ben természetvédelmi területté minősítették a helyszínt. A parklátogatók átlagosan naponta egy-két gyémántot találnak.
A drágakövek több száz millió évvel ezelőtt keletkeztek, mélyen a föld felszíne alatt. A geológusok rámutattak, hogy mintegy 100 millió évvel ezelőtt azonban egy vulkánkitörés a felszínre hozta az apró kis gyémántokat.