A repülő őshüllők, a pteroszauruszok egy eddig ismeretlen faját fedezték fel argentin kutatók, amely 86 millió évvel ezelőtt élt a dinoszauruszok mellett – olvasható a Reuters oldalán.
As part of the study published in the scientific journal Cretaceous Research, researchers discovered "Thanatosdrakon amaru" fossils in the Andes mountains in the province of Mendoza in western Argentina .#news#turkey#turkeynews#newsaboutturkeyhttps://t.co/UBEMYtGNf3
— Türkiye News (@turkiyenewsen) May 24, 2022
A „halálsárkányának" nevezett hatalmas hüllő körülbelül 9 méter hosszú volt, és a kutatók szerint az első olyan lény volt a Földön, amely szárnyakkal vadászott az áldozataira. Megállapították, hogy a hüllő maradványait őrző kőzetek 86 millió évre nyúlnak vissza a kréta korszakig, ami azt jelenti, hogy ezek a félelmetes lények legalább 20 millió évvel azelőtt éltek, amikor egy hatalmas becsapódott aszteroida tömegkihalást idézett elő a bolygónkon.
Presentan en Mendoza los fosiles del "Thanatosdrakon amaru", el reptil alado más grande de Sudaméricahttps://t.co/4HfdZGd1Pv
— El Rompehielos (@El_Rompehielos) May 21, 2022
Leonardo Ortiz, a projekt vezetője elmondta, hogy a kövület soha nem látott jellegzetességei miatt a fajt egy teljesen új nembe kellett sorolni, innen jött a halál (thanatos) és a sárkány (drakon) ógörög szavakból a Thanatosdrakon amaru elnevezés. A kutatók állítják, hogy a kövület csontjai a Dél-Amerikában eddig felfedezett legnagyobb, illetve a világon valaha talált egyik leghatalmasabb pteroszaurusz.
(A borítókép forrása: AFP/Juan Mabromata. Buenos Aires, Bernardino Rivadavia Argentin Természettudományi Múzeum - illusztráció)