A környéken valaha is felfedezett legnagyobb római kori érmegyűjteményt tárta fel egy éhes borz Észak-Spanyolországban - olvasható a bbc.com oldalán.
Két spanyol régész 209 római kori pénzérmét talált az észak-spanyolországi Grado mellett, Asztúria tartományban, amikor a La Cuesta barlangot készültek meglátogatni. A kincset egy üreg mellett találták, amit egy éhes borz áshatott ki, aki élelem után kutatott. Az érmék a 3. és az 5. században készülhettek Konstantinápolyban és Thesszalonikiben.
A badger has led archaeologists to a hoard of more than 200 Roman coins that had been hidden in a cave in Spain for centuries. https://t.co/6NjgTybieG
— CNN (@CNN) January 10, 2022
Korábban is találtak már kincseket Grado sűrű erdeiben. Az 1930-as években 14 aranyat is találtak a környéken, I. Konstantin római császár uralkodásának idejéből, aki i.sz. 306 és 337 között uralkodott.
Az Asztúria tartomány kulturális osztálya által finanszírozott kutatási projekt még csak az első szakaszában tart, és a kutatók remélik, ha visszatérnek a területre, folytathatják a további ásatásokat, de egyelőre valószínű, hogy csak a borz tudja, van-e még értékes elásott kincs a föld alatt.