Az olaszországi Viterbo megyében, Róma és Firenze között majdnem félúton található Civita di Bagnoregiót eddig leginkább Haldokló város néven ismerték a turisták, mert a mindössze 11 állandó lakossal rendelkező falu az eróziónak és a földcsuszamlásoknak kitett dombon áll, melynek mérete az évszázadok során folyamatosan csökkent, a középkor után fennmaradt város 152 méterszer 91 méteres nagyságú területen fekszik, főtere akkora, mint egy kosárpálya. Itt található a San Donato-templom, amely egy híres, fából készült Krisztus-szobrot őriz.
A domb több millió éves agyagrétegből és a későbbi kitörések során rátelepedett vulkáni hamu- és magmarétegekből áll, és nagy érdeklődés övezi a geológusok részéről, aki rendszeresen ellenőrzik az állapotát is.
A jövőben azonban változhat a település mottója, a hegyi falu ugyanis most világörökségi címre pályázik, amit a környező Calanchi-völgy, Bolsena-tó és Tiberis-völgy természeti látnivalói is indokolttá tehetnek. A történészek szerint a falut mintegy 2500 évvel ezelőtt az etruszkok építették, és már nekik, és az őket követő rómaiaknak is meg kellett küzdeniük az erózióval, így esővíz-csatornákat és más, vízelvezetőket építettek, amelyekre évszázadokon keresztül támaszkodtak.
Civita di Bagnoregiót egy 1965-ben épített híd köti össze a világ többi részével, amely az egyetlen járható városkapun vezet át. A turisták csak gyalog közlekedhetnek rajta, a közlekedési eszközöket a helyieknek tartják fenn, és speciális engedélyre van szükség hozzájuk. Ennek ellenére a járvány előtt rendszeresen keresték fel a települést a látogatók.
Ha a téli felhők alacsonyan ülnek, Civita úgy néz ki, mintha egy levegőben szálló vár volna, minden bizonnyal ez is közrejátszott abban, hogy a város szolgált a Mijazaki Hajao Laputa – Az égi palota című rajzfilmjében szereplő palota egyik ihletforrásául - derül ki az MTI és a repubblica.it híréből.