Az angliai Shropshire megye Bishop's Castle nevű kis településén élő Deborah Alma költő fejéből pattant ki az ötlet, hogy nem tablettákat, hanem verseket ír fel a "betegeknek". Alma úgy gondolja, hogy a költészet segíthet számos érzelmi zavar enyhítésében a kimerültségtől kezdve a stresszen keresztül a megtört szívig. Boltjában hangulat szerint rendezi a könyveit, amelyekkel „gyógyít" – írja a Sky News.
Amikor egy „páciens" betér hozzá, a költő a konzultációs szobába vezeti és miután alaposan kikérdezi az illetőt a panaszáról, gondosan kiválaszt számára egy verset.
Azt hiszem, ez egy készség, hogy a megfelelő verset a megfelelő személynek juttassam el, miután egy kicsit megismerem őket és beszélgetek velük
– mondta el a költőnő, aki évekig dolgozott demenciában szenvedő betegek mellett. Ott figyelte meg, hogy a költészet képes megváltoztatni az emberek kedvét.
Aztán, ahogy ő fogalmaz, egy őrült pillanatában megvett egy mentőautót és elindította a „sürgősségi költő" szolgáltatást, mentővel járva az országot, és szolgáltatja a verseket a kocsi hátsó ajtajából.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egy közelmúltban tett nyilatkozatában megerősítette, hogy jelentős és egyre növekvő bizonyítékok azt mutatják, hogy a művészetek pozitívan hatnak az egészségre. A Költő-gyógyszertárban pedig hiszik, hogy egy megfelelő vers mindenkinek jót tesz.