Az ausztrál és brit űrügynökség bejelentette, hogy együtt dolgoznak egy olyan űrrepülő megépítésén, amely a 2030-as években négy órán belül elrepíti az utasokat Sydneyből Londonba – írja a Business Insider. Összehasonlításképpen: ezek a gépek körülbelül kétszer olyan gyorsak lesznek, mint a szomorú sorsú Concorde szuperszonikus utasszállítók, amelyeket 2003-ban teljesen kivontak a forgalomból.
A világ első űrhídjának nevezett repülőgép új hiperszonikus motort használna a repülőgép meghajtására. A rakétamotort az angliai Oxfordshireben gyártják, amelynek köszönhetően nem csak gyorsabb lenne a közlekedés, de zöldebb és olcsóbb is, mint a jelenlegi légi utazási technológia.
Még nem tisztázott, hogy az űrrepülőgép valaha felszáll-e, mivel a szuperszonikus repülések kereskedelmi szempontból mindig is kihívást jelentettek.
A társaság azonban azt reméli, hogy a következő évtizedben valamikor meg tudja kezdeni a tesztrepüléseket, azzal a céllal, hogy a 2030-as évekre a kereskedelmi járatok is elindulhassanak.