A 270 méter és 53 méter magas Titanic II ugyanis 2018-ban indulhat első útjára, amelynek három különböző osztályú kabinjaiban alhatnak az utasok. A szalonok, a főlépcső, a bútorok mind az eredeti fotók alapján készültek.
Hamarosan ismét lehet utazni a Titanicon, pontosabban annak hű másán, főleg azoknak, akik meg is tudják fizetni ezt a nosztalgiát – írja a Turizmus.com a svéd Vagabond.se online turisztikai magazin híre alapján.
104 éve süllyedt el a Titanic, amelynek legendája az elmúlt évszázad alatt semmit nem kopott meg, és ebben jelentős szerepet játszott James Cameron Oscar-díjesőt nyert filmje is. Több mint 1500 ember vesztette életét az elsüllyeszthetetlennek hitt hajón, amely akkor a világ legnagyobb óceánjárója volt. Ám a tragédia máig nem vette el az emberek kedvét attól, hogy átéljék azt az élményt, hogy a hajómonstrum másának fedélzetére lépjenek.
A hajó technikailag nem egy az egyben ugyanolyan, hiszen figyelembe veszi a mai hajózási szabályokat, nem cipel széntonnákat, alkalmazza a legkorszerűbb műszereket, és a mai biztonsági előírásoknak is meg kell felelnie. A beruházás mögött az ausztrál milliárdos, Clive Palmer áll, aki bízik benne, hogy a legendás Blue Star Line legfénylőbb csillaga hamarosan ismét átszelheti az óceánt. Az érdeklődés kifejezetten élénk, és elsősorban a Titanic mániában szenvedőké, melyek száma világszerte sok tízezerre rúg.
A projekt átadása viszont jócskán késik, hiszen eredetileg a 100 éves évfordulóra tervezték, de talán 2018-ban megvalósul a nagy álom. A Titanic II adatai közel megegyeznek az eredeti hajóéval, a hossza 270 méter és 53 méter magas, és három különböző osztályú kabinban alhatnak az utasok. A szalonok, a főlépcső és a bútorok mind az eredeti fotók alapján készültek.