Hatalmas felfedezést tettek az ókori Egyiptom területén, ahol Tutanhamon sírját is megtalálták. Most 3600 éves, ismeretlen sírokat és temetkezési aknákat találtak, ami arra készteti a régészeket, hogy átgondolják az általunk ismert történelmet.
Az ókori egyiptomi felfedezés Tutanhamon sírja mellett, Luxor alatt
Az ókori Egyiptomból, egy a Tutanhamon fáraó sírjához közeli helyen olyan leletek kerültek elő, amelyek arra késztetik az ezen időszakot kutató régészeket, hogy újra gondolják az eddigi ismereteiket erről a különleges történelmi korszakról.
A leleplezés a Zahi Hawass Régiségekért és Örökségért Alapítvány új ásatását követően történt. A Zahi Hawass egyiptomi régész által létrehozott alapítvány hieroglifákat, régészetet és Egyiptom történelmét tanítja az egyiptomiaknak. A jelentős leletben a szakértők egy hatalmas, sziklába vájt sírra és temetkezési területre bukkantak, amely Luxor ősi városának felszíne alatt rejtőzött.
A felfedezésre múlt szerdán került sor Hatsepszut királynő temetkezési templomának egyik területén, Deir al-Bahriban. Hatsepszut királynő Kr.e. 1479-től 1458-ig uralkodott az ókori Egyiptom felett. Mi is beszámoltunk róla, hogy nemrég szintén szenzációs új felfedezéseket tettek a területen.
A helyszínen 2022 szeptembere óta folyt a munka az Egyiptom Régiségek Legfelsőbb Tanácsával együtt.
Kincsek a sírokban
A síroknál talált műtárgyak között számos fakoporsó található, köztük egy gyermeké. Voltak bronzérmék Nagy Sándor képével I. Ptolemaiosz idejéből (i. e. 367–283). Emellett voltak agyagból készült tárgyak, íjak, gyerekjátékok, valamint múmiákat fedő temetési maszkok, szárnyas szkarabeuszok, gyöngyök és temetési amulettek is. Ételáldozatokat is találtak, többek között kenyérhez, borhoz és húshoz használt tálakat.
Hawass azt mondta, hogy a lelet „rekonstruálhatja a történelmet".
Királyok Völgye
A régészek reményei szerint a leletek teljesebb képet adnak az ókori egyiptomi emberek életéről, valamint arról a kultúráról, amelynek részei voltak. Luxor ókori városa arról híres, hogy otthont ad a Királyok Völgyének, ahol 1922-ben felfedezték Tutanhamon fáraó sírját.
A gízai piramisoktól több, mint 500 kilométerre található, és a „világ legnagyobb szabadtéri múzeumaként" ismert - írja a Ladbible.
A Királyok Völgyéről és Tutanhamon fáraóról mesél az alábbi dokumentumfilm: