Egy a mesterséges intelligencia segítségével végzett tanulmány kimutatta, hogy a torinói lepel valójában a Megváltó temetkezési kendője lehet, ráadásul ennek köszönhetően az is kiderült, hogy nézett ki valójában Jézus Krisztus.
Így nézett ki valójában Jézus Krisztus – A mesterséges intelligencia vizsgálta a torinói leplet
A mesterséges intelligencia létrehozta Jézus Krisztus képét a torinói lepel által kirajzolódott halvány minták alapján. A torinói lepel – más néven Szent Lepel – a kereszténység egyik legértékesebb ereklyéje, egy 436 centiméter hosszú és 110 centiméter széles, halszálka-mintásan szőtt lenvászon szövet, amelyen elöl és hátul halvány férfikép látható.
Jelenleg az olaszországi torinói Keresztelő Szent János-katedrálisban látható, és még mindig viták folynak az eredetét illetően, ugyanis némely tudósok szerint a műtárgy a középkori időkből származik, mások viszont Krisztus idejére datálják, amelyet különböző vizsgálatok anyagaival támasztanak alá. Mi is írtunk róla, hogy egy nemrégiben készült tanulmány feltárta, hogy a lepel Jézus Krisztus temetkezési kendője lehetett.
A torinói lepelről készült első feljegyzés a történelemben 1354-ből származik, amikor kiállították egy észak- franciaországi faluban. 1389-ben azonban hamisítványnak minősítették, és egy másik tanulmány az 1980-as években festett hamisítványként vádolta meg.
A Heritage Journalban 2022-ben közzétett röntgenvizsgálat azonban megállapította, hogy a vászon valójában körülbelül 2000 évvel ezelőttről származik – Jézus Krisztus életének idejéből.
A tanulmány továbbá azt állította, hogy a torinói lepel korábbi elemzését befolyásolhatta a szennyeződés.
A Daily Express a Midjourney nevű mesterséges intelligencia oldalt arra kérte fel, hogy a kendőn lévő halvány képből állítson elő valósághű képet Jézus Krisztusról. A képen egy férfi látható, akinek a haja közvetlenül a válla alá ér, szakállal és bajusszal – alapvetően pontosan úgy néz ki, ahogyan általában Jézust ábrázolták a történelemben. A férfi arcán és testén azonban olyan vágások is vannak, amelyek Krisztus keresztre feszítését jelezhetik.
És nem az Express az egyetlen, amely mesterséges intelligencia eszközt hívott segítségül, hogy valósághű képet alkosson Krisztusról a vászonszövetből.
A MailOnline pedig a Merlin nevű mesterséges intelligencia eszközt kérte meg, hogy készítsen képet Isten Fiáról „a torinói lepelben lévő arc alapján". Azon a képen kevésbé valósághű Krisztus-ábrázolás látható, azonban a Midjourney alkotásához hasonlóan a férfinak ugyanolyan hullámos, vállig érő haja, szakálla és bajusza van – írja az Unilad.