Elképesztő, új felfedezést tettek az ókori Egyiptomról, a Nílus alatt

Az emberiség örökké további nyomokat keres arra vonatkozóan, milyen volt az élet az ókori Egyiptomban, egészen ie. 7000-ig, ami több mint kilencezer évvel ezelőtt volt. De most újabb felfedezést tettek, a Nílus folyó alatt.

Az ókori Egyiptom még mindig tartogat meglepetéseket, ezúttal a Nílus alatt - illusztrációForrás: Shutterstock/ muratart

Elképesztő, új felfedezést tettek az ókori Egyiptomról, a Nílus alatt

Legyen szó a gízai piramisokról, vagy a nemrég felfedezett, eddig érintetlen állapotú, bombasztikus felfedezésről, egy 3900 éve elrejtett sírkamráról. Az emberi történelem hihetetlen korszakáról, az ókori Egyiptomról még most is nyilvánvalóan sok mindent kell tanulnunk.

Új kutatómisszió Egyiptomban

Most egy új kutatómisszió újabb titkokat tárt fel a modern világ előtt. A francia egyiptomi régészeti missziónak nevezett közös vállalkozást a Legfelsőbb Régészeti Tanács és a Paul Valerie Montpellier Egyetem vezette.

Az egyiptomi Turisztikai és Régiségügyi Minisztérium szerint a közös munka során számos festményt, faragványt és miniatúrát tártak fel III. Amenhoteb, IV. Hattmes, II. Basmatic és Epis fáraókról a régészeti kutatási projekt munkája során.

„Először a Nílus vize alatt kezdték a kutatást Asszuánban, hogy tanulmányozzák az asszuáni víztározó és a High Dam közötti sziklaképződményeket, amelyeket az 1960-as években fedeztek fel a Núba történelmi nyomainak megmentésére irányuló kampány során a High Dam építéséhez, amit korábban soha nem vizsgáltak" – tette hozzá a minisztérium a közösségi médiában közzétett közleményében.

Dr. Mohamed Ismail Khaled, a Legfelsőbb Régiségek Tanácsának főtitkára elmondta, hogy a misszió megkezdte első munkáját az Asszuán városához közeli Fila Al-Al'ali és Konossos-szigetek környékén.
És mivel ezek a szobrok még jó állapotban voltak, a misszió teljes mértékben dokumentálni tudta a talált szövegeket" – tette hozzá.

A leletek dokumentálásához a legújabb régészeti szkennelést, fényképezést, víz alatti videót és fotogrammetriát, valamint régészeti rajzokat használtak. Ezután remélhetőleg elkészítik a talált leletek 3D-s modelljét. Kevés szó esett arról, hogy pontosan mit találtak, mert ez valami olyasmi, ami várhatóan hamarosan kiderül, amint az eredményeket hivatalosan dokumentálták.

„A misszió jelenleg is azon dolgozik, hogy a feltárt faragványokról 3D-s modelleket készítsenek, és tudományos publikációjuk előzetes előkészítése során tanulmányozzák őket. Ez hozzájárul a védelmükhöz és megőrzésükhöz, jelezve, hogy a régészeti kutatási munkák újabb faragványok felfedezésének lehetőségét, illetve történelmi információkat hordoznak magukban" – magyarázta a minisztérium.

Asszuáni-gát

A területet, ahol a leleteket felfedezték, korábban elöntötte a víz, amikor 1960 és 1970 között megépítették az Asszuáni-gátat. Ezt megelőzően az UNESCO vezetett hatalmas kampányt annak érdekében, hogy minél több régészeti jelentőségű tárgyat fedezzenek fel, rögzítsenek és mozgassanak az árvíz kezdete előtt.

Ez magában foglalta II. Ramszesz és Nefertari királynő hatalmas, 3000 éves szobrait, amelyeket lebontottak és egy közeli dombra helyeztek át – írja a Ladbible.

Ezeket az ókori egyiptomi látnivalókat érdemes megnézned, ha ott jársz:

 

 

Utazzon!
Ezek is érdekelhetnek