Az ősi démonölő amulett megerősíti a Biblia hiányzó fejezetét

Egy ritka, ötödik századi amulett, amely egy bibliai démongyilkost ábrázol, megerősítheti azt a hiányzó szentírást, amely azt állította, hogy Salamon királynak hatalma van a gonosz felett.

Az 1600 éves bronz démonűző amulett igazolja a Biblia egy fontos, de a szent könyvből kikerült részletétForrás: Karabuk Univerity

Megerősítést nyert a Biblia hiányzó fejezete

A Törökországban talált, 1600 éves bronz medálon Salamon az ördögöt legyőző képei láthatók, ezzel az ókori görög felirattal: „Urunk legyőzte az ördögöt". Salamon, Dávid király fia állt a Krisztus utáni 1. és 5. század között írt fejezet középpontjában, de a mágiára és a démonológiára helyezett hangsúly miatt nem fogadták be a kánonikus Bibliába.

A „Salamon testamentuma" című könyv azzal kezdődik, hogy Mihály arkangyal egy varázslatos gyűrűt ajándékoz Salamonnak, amellyel megidézheti, kihallgathatja és irányíthatja a démonokat.
Az ókori Hadrianopolis városában dolgozó régészek egy katonai építmény romjai között tárták fel az amulettet, amely azt sugallta, hogy egy katona viselte, tudván, hogy Salamon el tudja venni a gonosz hatalmát.

Az amulett hátoldalán négy szent angyal, Azrail, Gabriel, Michael és Israfil neve is szerepelt, ami alátámasztotta azt az elképzelést, hogy az amulettet a védelem szimbólumaként használták.

Salamon a Biblia három könyvében szerepel, és az 1Királyok 3:12 azt mondja, hogy Isten „bölcs és józan szívvel ajándékozta meg, hogy soha többé ne legyen hozzád hasonló, és soha nem is lesz".
A Biblia azt is leírja, hogyan szerzett rendkívüli vagyont a király, aki évente legalább 25 tonna aranyat halmozott fel.

A Szentírás ezt írja le: „De mivel bölcsességet és tudást kértél népem vezetésére, amelynek királyává tettelek, bölcsességet és tudást adok neked. Több vagyont, gazdagságot és becsületet adok neked, mint bármely királynak, aki előtted élt, vagy bárkinek, aki utánad él.

Az örögűző amulett egy katonáé lehetettForrás: Karabuk Univerity

Salamon király, aki démonokkal harcolt

De Salamon Testamentuma a gazdag király egy másik oldalát meséli el, aki démonokkal harcolt – és az amulett azt sugallta, hogy az ókori emberek igaznak hitték a történeteket.

Dr. Ersin Çelikbaş docens, a Karabüki Egyetem Irodalmi Karának Régészeti Tanszékének vezetője elmondta: „Ebben a földrajzi régióban korábban nem találtak hasonló példát. Ez az amulettként használt medál mindkét oldalán található feliratokkal és a rajta lévő ábrázolással hívja fel a figyelmet Salamon hatalmára. Az amulett Salamon prófétát ábrázolja lovon, kezében lándzsával, amint legyőzi az ördögöt.

Salamon próféta mindhárom szent vallás fontos alakja. Míg a Tóra és a Biblia uralkodóként említi, az iszlám prófétaként is elfogadja.
Salamon királyt több néven ismerik. Az iszlámban Szulejmán, akit a hadseregek parancsnokaként is ismertek.
„Tisztában vagyunk vele, hogy a római és a bizánci korban Hadrianopolis lovasainak védelmezőjeként is gondoltak rá" – mondta Dr. Çelikbaş.

Angyalok

A medál hátoldalán említett angyalok is különböző vallásokhoz tartoznak.

Azrail a halál angyala az iszlámban, és azért felel, hogy az elhunytak lelkét a túlvilágra szállítsa. Israfil is egy arkangyal volt, aki trombitát fújt, hogy jelezze a feltámadás napját.
Gábriel és Mihály ismert a keresztény hitben, előbbi Isten hírnöke, utóbbi pedig szellemi harcosként ismert a jó és a rossz csatájában.

Az ókori Hadrianopolis városában dolgozó régészek egy katonai építmény romjai között fedezték fel az amulettetForrás: Karabuk Univerity

Keresztény műtárgy

Dr. Çelikbaş azonban elmagyarázta, hogy ő és csapata úgy gondolta, hogy a medál egy keresztény műtárgy.

Hadrianopolis ősi városát először a trákoknak nevezett törzsi emberek Uskudama néven ismerték, akik a Kr.e. 1. századtól a Kr.u. 8. századig lakták a régiót. A várost azonban később Hadrianus római császár újjáépítette i.sz. 124 körül, és ma Edirnének hívják.

Dr. Çelikbaş és csapata 2003 óta dolgozik a helyszínen, ahol ókori római emlékeket és építményeket talált, köztük két fürdőt, két templomot, egy színházat, sziklasírokat, egy monumentális fülkét, egy villát és egy négyszögletes, erődített épületet.

2021-ben egy vas arcmaszkot fedeztek fel az épületben, amelyet a római lovasság egy kiváló tagja hordott mintegy 1800 évvel ezelőtt. „Róma azt tervezte, hogy birodalma túlsó végén védi meg magát azáltal, hogy bázisokat épít mindenféle veszély ellen, amely a Fekete-tenger térségéből érkezhet a területére" – magyarázta Dr. Çelikbaş.

„Úgy gondoljuk, hogy Hadrianopolis egyike ezeknek a védekező katonai városoknak. A maszk a császári időszakhoz tartozik. Nagyon valószínű – ha a hasonló példákat és a lelet rétegtani elhelyezkedését nézzük – hogy a Kr.u. 3. századból való – írja a Dailymail.

Az alábbi videóban Salamon király kincseinek nyomába szegődnek:

 

Utazzon!
Ezek is érdekelhetnek