A monda szerint a démon felfalta a férfiakat, miután megszerezte tőlük, amit akart. Mi kellett az emberevő szörnynek?

Buddha De Yasheni, az emberevő démon?
Mi az igazság?
Az úgynevezett Buddha De Yasheni Pakisztánban található. A lenyűgöző sziklafaragvány gyökerei a buddhizmusnak arra a korszakában keresendők, amikor ez a vallás a fénykorát élte a ebben régióban.
Az iszlám elterjedése előtti időkben járunk. Vélhetően az időszámításunk előtti III. században Giglit település a buddhista tanok fellegvára és a zarándokok fontos központja volt. Ázsia teljes területéről vonzotta nem csak a híveket, hanem a kutatókat és a misszionáriusokat is.
A Selyemúton is utazó, buddhista szerzetesek faragták a gigantikus Buddhát
A Buddha De Yasheni néven ismert, hatalmas sziklaszobrot vélhetően a Selyemúton utazó buddhista misszionáriusok faragták. A gigantikus emlékmű mellett ezek a vallásos emberek sztúpákat is emeltek a területen, valamint kéziratokat és egyéb faragványokat is az ő öröksége nyomán tártak fel a kutatók. A hatalmas, sziklába vájt faragvány azonban kétségtelenül a leginkább döbbenetes emlékhelye a régió egykor virágzó buddhista kultúrájának.
A Buddha-ábrázolás furcsa jegyei a sziklafaraványon
A faragvány Buddhát előre emelt jobb kézzel ábrázolja. Ez a testtartás az élethez való, félelem nélküli hozzáállást és a céltudatosságot szimbolizálja.

Ijesztő legenda terjedt el a faragvány kapcsán
Az iszlám térhódítását követően kialakuló hiedelmek rémésztő képet festenek a fent még rendkívül optimistán jellemzett, a sziklafalon ábrázolt Buddhával kapcsolatban.
Női démon lett a Buddha-ábrázolásból?
A mendemondák szerint a faragvány ugyanis nem Buddha, hanem egy Yatchani nevű női démon ábrázolása. Ez a szörny a helyiek szerint tűzifa után kutatott, majd miután megszerezte amit akart, felfalta az útjába kerülő férfiakat. A tragédiák sorát úgy sikerült megfékezni, hogy egy Daiyal Khimito nevű szent felszólította a helyi lakosokat, hogy alakítsanak ki a sziklafaragvány körül egy, 13 lyukból álló keretet – olyasformán, mintha képkeret lenne –. Úgy hitték, hogy ez a keret egyfajta kalitkába zárja majd az emberevő démont. Ha nem tud többé kiszabadulni a sziklából, véget ér az mészárlás, amelyet a szörny dühében folytatott. Az a legenda is tartja magát a területen, hogy amikor az okos szent meghalt, a testét a sziklába temették. Tették mindezt azzal a céllal, hogy biztosítsák, hogy a démon soha többé szed majd áldozatok a lakosság körében.
A Buddha De Yasheni máig népszerű zarándokhely
A világ minden tájáról – de főként onnan, ahol a buddhizmus széles körben elterjed vallásnak számít – zarándokok ezrei keresik fel a szent helyet. Imádkoznak és leróják tiszteletüket a félelmet legyőző Buddhának – írja az Atlas Obsura. (Nem tudom, hogy ez a hiperhivatkozás így rendben van-e, kell-e jelölni ebben a formában. Kérlek majd jelezzetek vissza ezzel kapcsolatban.)
A 3 legnagyobb Buddha-ábrázolás a Földön
Spring Temple Buddha, Kína
A világ legnagyobb Buddha-szobra gigantikus, 128 méter magas, a lótusz alakú talapzat pedig még tovább növeli a méreteit. A vörösrézből készült gigászi alkotás a régió vallási központjának számít.
Laykyun Setkyar Buddha, Mianmar
A világ második legnagyobb Buddha-szobra 116 méter magas (plusz a talapzat). Arany színben pompázik és naplementekor nyújtja a leginkább lenyűgöző látványt, amikor a lenyugvó nap sugarai ragyognak a felületén. A szobor mögött elhelyeztek egy hatalmas, fekvő Buddha-szobrot is, amely a nirvánába való belépés jelképe.
Ushiku Daibutsu, Japán
A világ harmadik legnagyobb Buddha-szobra 100 méter magas (ebbe a talapzat is beletartozik). Különlegessége, hogy a látogatók beléphetnek a szobor belsejébe, ahol négy emelet található, a legfelső szintről páratlan panoráma tárul a szemük elé.
Íme egy videó a Buddha De Yasheniről!