Szóló és duó produkciók alkotják a Szentendrei Tavaszi Fesztivál gerincét, amely most pénteken, azaz március 17-én indul és április 2-ig tart. Az új koncepcióhoz a nehéz gazdasági helyzet adott inspirációt. Olyan egy- és kétszemélyes produkciókat hívtak meg, melyek közönségsikere garantálja, hogy a bevételből kigazdálkodhatók a költségek. Ezért lett a fesztivál szlogenje az "Egyedül vagy párosban egy káprázatos városban", írja az MTI.
Az előadások legfontosabb helyszíne a város kiváló akusztikájú színházterme a belvárosi könyvtár épületében.
A fesztivált az országos programözön elé időzítették, de az előadások időtartama is igazodik az igényekhez, így például a fővárosból érkezők is kényelmesen elérhetik az utolsó HÉV-et, illetve az előadások zömét a hétvégére tették.
A fesztivál március 17-én Rost Andrea operaénekes és Lukács Miklós cimbalomművész koncertjével indul, amelyen bemutatják új műsorukat: a zenei műfajokat átjáró előadásban Handeltől a klezmer dalig, Erkeltől a magyar népdalokig ível a kínálat. Egy dalpremierre is sor kerül: Lukács Miklós erre az alkalomra komponált Aura című művét először itt énekli majd Rost Andrea.
A közönség országos sikerdarabokkal találkozhat a fesztivál során. Karinthy Ferenc Dunakanyar című egyfelvonásosa a 2021-es szentendrei premier óta fut nagy sikerrel, Szinetár Dóra és Makranczi Zalán kettősét a Szamos cukrászda Klimt Termében láthatja a közönség. Nagy Sándor virtuóz produkciójában, a Teltház című vígjátékban csaknem negyven karakter kel életre; Bálint András és Jordán Tamás kettősében egy nagy generáció legendás alakjai mesélnek történeteket magukról, színházszenvedélyükről, beszélgetésükbe olykor Molnár Ferenc is "bekapcsolódik". Falusi Mariann és a Sárik Péter Trió népszerű, közkedvelt magyar dalokat dolgoz fel jazzre hangszerelve.
Pokorny Lia zenés LIAisonjában 15 nő 15 története elevenedik meg, Kéméndi Tamás harmonikakíséretével; Bödőcs Tibor Meg se kínáltak című kocsmaáriájában hol nosztalgikus költőiséggel, hol sokkolóan ismerős világgal találkozhat a közönség Oszkár, a szobafestő tolmácsolásában, akit Thuróczy Szabolcs kelt életre.
Markó-Valentyik Anna bábművésznek a táncművészet és a bábos műfaj határán mozgó, felnőtteknek szóló előadása egyszerre mono- és kétszereplős dráma, hiszen a Polcz Alaine írásaiból merítő Alaine - Ideje a meghalásnak című darabban megjelenik a halál és a gyász kutatójának alakja is, akinek szövegeit Karády Katalin dalai tördelik.
A Kortárs&Balett Tánccsoport Szentendre előadását a négy őselem, a föld, a tűz, a víz és a levegő különböző formái, találkozásai és hatásai inspirálták. A további programokról itt tájékozódhatsz.