Újabb leletekkel bővült a mexikóvárosi azték koponyafal

Újabb szakaszát tárták fel a régészek a Mexikóváros központjában talált koponyafalnak, a Mexikó Nemzeti Antropológiai és Történeti Intézete (INAH) szerint további 119 koponyára bukkantak. A tornyot 2015-ben fedezték fel egy épület felújításakor - adja hírül a bbc.com.

A koponyafalForrás: Simon Burchell/commons.wikimedia.org

A kutatók szerint a tzompantli néven ismert koponyafal a Nap, a háború és az emberáldozatok azték istenének szentelt templom része lehetett, és a Huitzilopochtli kápolna sarkán állt, melyet az azték főváros, Tenochtitlan védelmezőjének szenteltek.

Az aztékok a navatl nyelvű népek csoportjába tartoztak, amelyek a 14. és 16. század között uralták Mexikó középső részét, birodalmukat a Hernán Cortés spanyol hódító vezette seregek döntötték meg, 1521-ben elfoglalva Tenochtitlant.

A hengeres szerkezet a hajdani főtemplom, a Templo Mayor felett épült székesegyház közelében található. A régészek szerint a torony három fázisban épült 1486 és 1502 között, és fiatal férfi harcosoké mellett nők és gyermekek koponyája is megtalálható benne, akik talán áldozati szertartásokon feláldozott foglyok lehettek.

 

Utazzon!
Ezek is érdekelhetnek