Top 5 magyar gyógyfürdő és wellness a téli időszakban

Magyarország gyógyfürdő és wellness nagyhatalom, szinte az egész ország területén találunk gyógyvízzel teli medencéket, amelyek köré uszodák és wellness-központok épültek. Télen különösen jól esik elmerülni a gyógyító vízben, ezért összeszedtük nektek a kedvenc, top 5 magyar gyógyfürdőnket.

Összegyűjtöttük a legjobb gyógyfürdőket Magyarországon - illusztrációForrás: Shutterstock

Top 5 magyar gyógyfürdő és wellness a téli időszakban

Szent Gellért Gyógyfürdő, Budapest

A történelmi hangulat, az elegáns, szecessziós stílusú környezet igazán különleges fürdőélményt kínál a patinás budapesti Szent Gellért Gyógyfürdőben, amely 1918-ban nyitotta meg kapuit a vendégek számára.

A Gellért-hegy belsejében található, nátriumot is tartalmazó kalcium-magnézium-hidrogénkarbonátos és szulfátos-kloridos, fluoridion-tartalmú, 41-41 Celsius fokos hévizek biztosítják a fürdő vízellátását, melyek ízületi és gerinc betegségekre, porckorong bántalmakra, idegzsábára, érszűkületre, illetve keringési zavarokra javallott. A fürdőzés mellett különféle masszázsok közül is lehet választani.

Az úszómedence a Gellért GyógyfürdőbenForrás: Christo/commons.wikimedia.org/

Hévízi Tófürdő

Ködhullámokkal borított tó, melynek hőmérséklete még télen sem süllyed 23 fok alá: ez az, amit Magyarországon találsz. A Hévízi Tófürdő a világ legnagyobb természetes, biológiailag aktív termáltava, amiről csak szuperlatívuszokban beszélhetünk.
A tó vize egy 38 méter mély forrásokból származik, és három napon belül teljesen kicserélődik. Itt egész évben lehet úszni, kikapcsolódni, és kellemes mellékhatásként a víz számos ízületi betegségre is pozitívan hat.A Hévízi Termáltó vadregényes környezete verhetetlen, és ha akarod, ivókúrát vagy 36-42 fokos iszapfürdőt is vehetsz, ami állítólag fiatalító, sőt fájdalomcsillapító hatású. A településen található szállodák pedig exkluzív szolgáltatásokkal várják a vendégeket.

A Hévízi Tófürdő télen is várja gyógyvízzel a vendégeketForrás: Facebook/Hévízi Tófürdő

Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő

A Hévízi Termáltóhoz hasonlóan nemzetközi hírnévre tett szert a Sárvári Gyógy- és Wellnessfürdő, amelynek 1200 méteres mélységből tör fel a 43°C-os gyógyvíze, ami kifejezetten jó az ízületi bántalmakban szenvedőknek.

De Sárváron a fürdőben nem csak gyógyulni lehet. A wellness szolgáltatások, a szaunavilág és a családi élményfürdő is segíti a feltöltődést. A gyógymedencék között találunk olyat is, amelyben ki-be úszkálhatunk a nyitott és fedett térben anélkül, hogy kiszállnánk a vízből. Összesen 18 medence biztosítja a felüdülést a környék legnépszerűbb fürdőjében, mely számtalan kiránduló lehetőséget is rejt, így érdemes több napot is eltölteni a városban.

A Sárvár Gyógy- és Wellnessfürdő a gyermekekkel érkezők számára is jó választás lehetForrás: sarvarfurdo.hu / Sárvár Gyógy- és Wellnessfürdő

Egerszalók

Kőolajért és földgázért fúrtak le a földbe az 1960-as évek végén Egerszalókon, amikor előtört a 65–68 °C-os hévízforrás. A víz azóta különleges formákat hozott létre az Eger közelében húzódó völgyben. Mivel kicsapódnak belőle az oldott anyagok, így létrejött az a mészkőtufakúp, amit a helyiek és a látogatók egyaránt sódombnak neveznek. A mészkőből a kénes gyógyvíz teraszos elhelyezkedésű medencéket is kialakított.

A gyógyvíz által létrehozott képződmény igen látványos EgerszalókonForrás: Shutterstock/berni0004

Hungarospa Hajdúszoboszló

Hajdúszoboszló fürdőjében, a Hungarospa fürdőkomplexumban a gyógyfürdő, és az Aqua-Palace élményfürdő egész évben várja a vendégeit. A gyógyfürdő csarnokában három fedett 32, 36, 38 C hőfokú gyógyvizes medence közül választhatnak a gyógyulni vágyók. A Gyógyfürdő zárt udvarának négy nyitott gyógyvizes medencéjében ilyenkor is megmártózhatunk. A hajdúszoboszlói jódos, brómos, konyhasós gyógyvíz elsősorban reumatikus betegségek gyógyítására alkalmas. Az idült mozgásszervi betegségeknél, kopásos, degeneratív betegségeknél a tapasztalatok szerint az orvos előírásait betartók több, mint 90 százaléka szépen javul.

Vajon mi rejtőzik a Hévízi Termáltó mélyén? Az alábbi videóból kiderül:

 

 

Utazzon!
Ezek is érdekelhetnek