Nem mindennapi élményben volt része a vadvilágot fotózó Király Tündének, aki elsősorban a szarvasok miatt vonult ki a kamerájával a természetbe Belső-Somogyban.
"Egyik este, több órás várakozás után pillantottam meg nagyon messze, a kiszáradó halastó medrében egy világító, fehér pontot. Próbáltam a teleobjektíven keresztül figyelni, hogy mi is lehet az. Először azt hittem, hogy a környékbeli fehér cica jött le a nádasba vadászni. De olyan más volt a formája az állatnak, hogy nem lehett az." – írja egy Facebook-posztban.
Egy-két kép elkészítése után, otthon a számítógép előtt már gyanús volt, hogy a fehér pont nem lehet cica. Tünde másnap megint kiült, hogy a szarvasokra várjon, de titokban abban is reménykedett, hogy a titokzatos fehér négylábú is megjelenik.
"Egyszer csak a szemem sarkából mozgást láttam. Óvatosan próbáltam kinézni a nád takarásából, hát látom, hogy viszonylag közel, 4 fehér sakál kölyök szaladgál, játszik, aztán még egy hagyományos színű is feltűnik. Elképesztő látványt nyújtottak, alig hittem a szememnek."
Az újonnan készült fotókon már világosan látszik, hogy fehér aranysakál kölykökről van szó. Sikerült néhány fotót készítenie, persze olyat nem, amin mind az öt rajta van, mert nem volt olyan pozícióban a kamera és ilyenkor nincs nagyon lehetőség helyezkedésre, nehogy észrevegyék a fotóst. De a felvételek így is magukért beszélnek.
Az aranysakáll bundájának a színe lehet zsemlesárga, de vörös is. Az emlős állat emberre nem veszélyes, de természetes ellensége nincs. Ahol megjelenik, ott visszaszorul a rókaállomány. Szívós állatok, hosszú üldözésre is képesek, akár 40 km/h sebességgel is tudnak futni, falkában vadásznak. Kedvelt élőhelyük a Kis-Balaton és a Balatontól délre eső területek.