Itt a tél, a hideg időben érdemes fokozottan odafigyelni kedvenceinkre a közös séták alkalmával. Összegyűjtöttünk néhány tippet, mi a teendő kutyasétáltatásnál, anélkül hogy kitennénk őket a megfázásnak, vagy egyéb sérüléseknek.
Kutyasétáltatás a hidegben - Amikor a kutya saját bundája nem elég a megfázás ellen
Bizonyos kutyafajták jobban ki vannak téve a megfázás veszélyének, ezért érdemes lehet számukra kutyaruhát beszerezni. A rövidszőrű, kistestű, valamint az idős, illetve beteg ebeknek különösen nagy szükségük lehet a téli viseletre a kutyasétáltatás során.
Vigyázzunk a sötétben
A téli időszakban hamarabb sötétedik, ezért akár már a késő délutáni sétákhoz is érdemes fényvisszaverővel ellátott ruhát, nyakörvet vagy láthatósági mellényt választani kedvencünknek, nehogy elvesszen. Így csökkentetjük a balesetek kockázatát is.
Óvjuk a mancsokat
Hasznos lehet kutyacipőt vagy csizmát beszerezni a kisállat számára, ugyanis a jég felsértheti a tappancsait. Emellett a lábbeli a hidegtől is védi őt. Valószínűleg fokozatosan kell majd hozzászoktatnunk a viseléséhez. Ha nem tűri el magán, beszerezhetünk mancsvédő krémet is.
Védjük meg a nóziját!
A hideg időben a kutyus orra kiszáradhat és berepedezhet. Ezért szükséges lehet orrápoló krém, amit a bőrfelület megtisztítása után vékony rétegben kenjünk fel és masszírozzunk be alaposan, mielőtt az eb túl sokat nyalna le belőle! Érdemes teljesen természetes összetevőkből készült terméket választani, a döntéshez kérhetjük állatorvos tanácsát is.
Fontos a folyadékfogyasztás
Nemcsak a nyári kánikulában érdemes különös figyelmet fordítani arra, hogy kutyusunk elegendő vizet igyon, hanem fagyos időben is. A dehidratáltság esélyét csökkenthetjük azzal, ha elegendő folyadékot viszünk magunkkal a sétáltatáshoz is. Kerüljük a túl hideg vizet, de a túl meleg ital is kellemetlen lehet az eb számára!
Veszély rejtőzhet a hóban
Fokozottan ügyeljük rá, hogy kedvencünk ne egye meg a szennyezett, más állatok által megjelölt havat, ugyanis ezáltal számos fertőzésnek lehet kitéve! Óvjuk attól is, hogy megkóstolja az útszóró sót vagy az esetlegesen kiömlött fagyállót, amelyek mérgezést okozhatnak!
Számoljunk le a sárral
Ha az úton sárosak lesznek a kutyusok, érdemes megtisztítanunk őket. Ehhez több lehetőség is a rendelkezésünkre áll a hagyományostól a modern megoldásokig. Hordozható lábmosó pohárral leöblíthetjük a mancsait, elkerülve, hogy behordja a sarat a lakásba.
Gyorsan száradó megoldás
Csapadékos időben figyeljünk rá, hogy ne maradjon sokáig vizes az állat bundája! Erről az otthoni fürdetés után is érdemes gondoskodni. Kaphatunk gyorsan száradó fürdőköpenyt, ami hamar felszívja a nedvességet és melegen tartja kedvencünket, ezáltal segíthet elkerülni a meghűlést.
A kevesebb néha több
Ha a hőmérséklet fagypont alá süllyed, csupán rövidebb sétákra érdemes indulni. Akár napi 10-15 perc is elég lehet. Amint azt látjuk, hogy négylábú barátunk nagyon fázik, remeg, nyüszít, induljunk haza minél előbb!
Néhány jó tanács az állatorvostól: