Lezárták a Ronald Reagan Nemzeti Repülőteret, miután szerdán este az American Airlines 5342-es járata és egy katonai helikopter összeütközött a washingtoni csomópont közelében. A szakértő szerint nincsenek túlélők a lezuhant utasszállító repülőgépen.
Lezuhant egy utasszállító repülőgép, katonai helikopterrel ütközött
Eddig 19 ember holttestét találták meg, miután az American Airlines repülőgépe és egy katonai helikopter összeütközött egy forgalmas amerikai repülőtér közelében.
A Ronald Reagan Nemzeti Repülőtér leállította az összes fel- és leszállást a repülőgép-szerencsétlenséget követően, amely helyi idő szerint szerdán este 21 óra körül történt. 15 év óta ez az első halálos baleset, amelyben amerikai kereskedelmi légitársaság is érintett. A jelentések szerint már 19 holttestet találtak a repülőtér melletti jeges Potomac folyóban.
70 utas halhatott meg a repülőgép-szerencsétlenségben
Jelenleg egy összetett kutatási és mentési művelet folyik, mivel a feltételezések szerint körülbelül 70 utas tartózkodott az American Airlines gépén, amely a kansasi Wichitából indult el. Az American Airlines leányvállalata, a PSA Airlines által üzemeltetett menetrend szerinti utasszállító repülőgép egy Sikorsky H-60-as helikopterrel ütközött, amelyről azt mondták, hogy a hadsereg helikoptere, és éppen kiképzőrepülésen volt.
Ted Cruz amerikai szenátor szerint vannak „halálos áldozatok", bár nem világos, hány ember halt meg a szörnyű légibalesetben. Donald Trump amerikai elnököt is tájékoztatták az elmúlt évtizedek egyik legrosszabb légiszerencsétlenségéről, ami az Egyesült Államokban történt.
Felfújható mentőcsónakokkal indítottak mentőakciót a hideg Potomac-folyóban a George Washington Parkway menti forgalmas repülőtér közelében, az amerikai belföldi járatokat kiszolgáló bázistól északra. A hatalmas mentési akcióban több mint 300 tűzoltó vesz részt.
Világklasszis korcsolyázók az áldozatok között
A US Műkorcsolya megerősítette, hogy számos korcsolyázó volt a fedélzeten.
Ez azután történt, hogy az orosz hírügynökségek bejelentették, hogy két világklasszis műkorcsolyázó – akik 1994-ben világbajnoki címet szereztek – a gép fedélzetén tartózkodott, amikor a repülőgép a Potomac folyóba zuhant – írja a Mirror.
„A US Műkorcsolya megerősíti, hogy korcsolyázó közösségünk több tagja sajnálatos módon az American Airlines 5342-es járatán tartózkodott, amely helikopterrel ütközött tegnap este Washingtonban. Ezek a sportolók, edzők és családtagok éppen hazafelé tartottak a Nemzeti Fejlesztési Táborból, ahol az Egyesült Államok műkorcsolya-bajnokságára készültek a kansasi Wichitában.
Levert minket ez a kimondhatatlan tragédia, és szívünk az áldozatok családjával van. Továbbra is figyelemmel kísérjük a helyzetet, és további információkat adunk ki, amint lehetséges."
Az alábbi videó a repülőgép balesetet örökítette meg: