Transavia járatindító ünnepség.
Magyarország nagyon fontos piac a Transavia légitársaság számára, amely szeretne tartósan az országban maradni, itt növekedni - mondta Hervé Kozar, a Transavia France vezérigazgatója kedden Budapesten.
A Budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren kedden hivatalosan is köszöntötték a légitársaság április közepe óta Párizs Orly repülőtere és Budapest között közlekedő új járatát.
A légitársaság tavaly májusban indította el Budapest-Rotterdam járatát, így Párizs a második úticél, ahová Budapestről el lehet jutni a Transaviával.
Hervé Kozar kiemelte: áprilisban eddig kiemelkedő, 91 százalékos kihasználtsággal üzemeltették Budapest és Párizs között közlekedő járataikat. Az új járat heti háromszor közlekedik Párizsba, és idén nyáron 156 járatukon összesen 32 ezer helyet kínálnak a magyar és a francia főváros utasainak.
A vezérigazgató elmondta: az 1965-ben Hollandiában alapított Transavia a francia-holland Air France-KLM-csoport tagja, és 45 Boeing 737-es gépével több mint 160 közvetlen járatot üzemeltetnek. 2013-ban 9,5 millió utast szállítottak.
Hervé Kozar elmondta, hogy ambíciózus járatfejlesztési programot indított a Transavia, amelynek keretében idén - és a következő években is - évente 30 százalékkal szeretnék emelni járataik számát. Hozzáfűzte, hogy idén eddig 19 új útvonalat nyitottak Franciaországból. A Transavia célja, hogy a legjobb árhoz a legjobb szolgáltatásokat társítsák - mondta a vezérigazgató, hozzátéve, hogy értékesítéseik nagy részét interneten, saját honlapjukon keresztül bonyolítják.
Kitért arra is, hogy tavaly indított Budapest-Rotterdam járatuk heti négyszer közlekedik a holland városba, és idén nyáron ezen az útvonalon 176 járaton 42 400 helyet kínál a Transavia a magyar utasoknak.
Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója a sajtótájékoztatón kiemelte, hogy a Transavia második járatát köszönthetik Budapesten, ami nagy öröm és megtiszteltetés számukra. Kifejtette: London mellett Párizs és környéke Európa második legfontosabb üzleti, turisztikai, pénzügyi központja, és egyre több magyar utas szeretne Párizsba utazni.
A vezérigazgató elmondta: Budapestről Párizs két repülőterére - a Beauvais és a Charles de Gaulle repülőtérre - már vannak Budapestről járatok, a francia főváros harmadik repülőtere, az Orly még hiányzott, de a Transavia járatindításával most ez is bekerült a Budapestről elérhető úticélok közé.