Május végén három hiúzbébi született a Veszprémi Állatkertben, a látogatók már láthatják őket a kifutójukban.
A Veszprémi Állatkert kárpáti hiúzpárja szaporulattal örvendeztette meg az állatkertészeket és a látogatókat. Kb. 70 napos vemhességet követően május 30-án adott életet három kölykének a nőstény kárpáti hiúz, aki nagy gonddal és odafigyeléssel neveli kicsinyeit. A kis hiúzok egy éves korukban válnak önállóvá, egészen addig anyjuk gondoskodik róluk.
A kárpáti hiúz Európa legnagyobb macskaféléje, ám egyedszáma az élőhelyének szűkülése, valamint a vadászat miatt nagymértékben lecsökkent. Magyarországon az utóbbi években az Északi-középhegység területén figyeltek meg hiúznyomokat, mely azt bizonyítja, hogy ez a ritka állat ismét megtalálható hazánkban. Az ember közelségét kerüli, éjszakai életmódot folytat, és kiváló érzékszervei segítségével ügyesen vadászik.
A veszprémi állatkert részt vesz az Európai Állatkertek Szövetségének fajmegmentő programjában, melynek keretein belül egy értékes génállományú kárpáti hiúz pár érkezett Veszprémbe, és a tenyészprogram sikereként idén két hím és egy nőstény hiúzzal bővült e veszélyeztetett faj állatkerti állománya.
A játékos kölykök szépen cseperednek, a látogatók már megtekinthetik őket a fejes-völgyi területen található kifutójukban – írja közleményében az állatkert.
Újabb cikkünk ebben a témában:
Újra megmutatta magát a zempléni hiúz - 2017.05.30.
Saját nagyragadozó-kutatója van, aki folyamatosan követi útját; hitték volna?