Szívszorító képet készített egy állatorvos Brazíliában egy gémről, aminek elakadt a torkában egy műanyag pohár. Jeferson Pires állatorvos és biológus hétfőn Rio de Janeiróban vezetett, amikor találkozott a madárral.
Szívszorító a környezetszennyezés hatása – Műanyag pohár akadt egy gém torkába
Pires doktor igyekezett közel kerülni a környezetszennyezés miatt bajba került gémhez, és néhány fényképet is tudott készíteni, mielőtt a madár egy fa felé repült volna.
Ez azoknak az embereknek a felelőtlenségének a következménye, akik helytelenül és tiltott helyre dobják el a szemetet, pedig ez egy nagyváros, ahol van szemétgyűjtő rendszer" - írta a doktor az Instagram bejegyzésében.
„Természetesen a műanyag használatának csökkentése is mérsékelheti ennek az esélyét, de sajnos az emberek még mindig nem törődnek annyira a környezetünkkel, és azt hiszik, hogy a környezetszennyezés a lakóhelyüktől távol történik és nincs rájuk hatással."
Az állatorvos és biológus kíváncsi, meddig tud még életben maradni a madár ilyen körülmények között. A DailyMailnek azt nyilatkozta, hogy szerinte a gém aznap nyelhette le a poharat, amikor a fénykép készült róla.
„Ha etetnék, azt hiszem, körülbelül öt napig túlélné, de ha hosszú távban gondolkodunk, műtétre lenne szüksége" – mondta Pires doktor.
Instagram-bejegyzésében Pires felidézte, hogy találkozott már hasonló esettel, amikor egy Peppa Pig játék fejét kellett eltávolítania egy aligátor gyomrából.
Rengeteg állat esik áldozatául a környezetszennyezésnek. Az eldobott szemét rengeteg állat halálát okozza. Hozzám is csak egy nagyon-nagyon kevés részük jut el. A legtöbbjük elszigetelődik és meghal anélkül, hogy bárki megmenthetné őket. , amely naponta állatok millióit érinti szerte a világon.
Pires doktor a szerdai és a csütörtöki napot a gém felkutatásával töltötte, de nem sikerült megtalálnia, mivel a terület nagy és nehezen megközelíthető. Pires legnagyobb aggodalma az, hogy a kókuszgémként azonosított madár, Latin-Amerika legnagyobb gémfaja, áldozatul eshet egy másik, táplálékot kereső állatnak.
„A vadon élő állatok nagyon eltitkolják fájdalmukat, különben gyorsan zsákmányul esnek" – magyarázta.
Pires azt mondta, hogy sok állatot látott a praxisa során műanyaggal a gyomrában, „de soha nem volt még ilyen esetem, az elmúlt 20 évben, amióta ezeket az állatokat kezeltem."
Az állatorvos és a helyi vadvédelmi központ közös erőfeszítéseket tesz a madár megfigyelésére és megmentésére.
Az alábbi videó Brazília 10 legkülönlegesebb állatát mutatja be: