Amikor az „azonnali megbánás" kifejezést hallod, valószínűleg impulzív vásárlásokra vagy ostoba dolgokra gondolsz, amelyeket talán nem is józanul tettél. Viszont egy férfi kísérletképpen hagyta, hogy élve lenyelje egy óriáskígyó, és az esetet le is filmezték.
Egy férfi kísérletképpen hagyta, hogy élve lenyelje egy óriáskígyó az Amazonasnál
Paul Rosolie amerikai természetvédő úgy döntött, hogy amikor egy 2014-es dokumentumfilmen dolgozott a Discovery Channel számára, hogy filmre kellene venni, ahogy egy óriáskígyó élve lenyeli.
Az Eaten Alive című, ellentmondásos filmben Rosolie elindul az Amazonas esőerdőjének távoli részére, és egy zöld anakonda nyomára bukkan.
Azok számára, akik nem egészen naprakészek a kígyóikat illetően, a zöld anakonda a világ legnagyobb és legnehezebb kígyója. Bár nem méreggel végez az áldozatával, így is nagyon veszélyes, ugyanis két másik fegyvert kapott az anyatermészettől: erőt és kitartást. A zöld anakonda képes megenni a nagy állatokat, például a jaguárokat, a krokodilokat és az embert is.
Szerencsére a világ más vidékeivel ellentétben, az Amazonas környékéről nem érkezett megerősített hír olyan esetről, amikor egy zöld anakonda embert nyelt volna le. Ráadásul nagyon kicsi a valószínűsége, hogy egy utazó találkozni fog velük az őserdőben.
De ha valaha is azon töprengenél, mi történne, ha a kígyó étlapján találnád magad – ahogy nemrég egy thaiföldi nagymama – akkor nem kell tovább gondolkoznod, mert Rosolie ott volt és megélte, hogy elmesélje a történetet.
Miért csinálta ezt a természetvédő?
Rosolie arra törekedett, hogy felhívja a figyelmet az Amazonas esőerdőjének folyamatban lévő elpusztítására, ezért úgy döntött, hogy sokkoló képsorokat kell használnia, hogy felkeltse a nézők figyelmét.
Rosolie személyre szabott szénszálas öltönyt kapott, hogy az életveszélyes mutatvány során elkerülje a halált, és ami egyúttal mérte a szorítás erejét is. A szénszálas ruházaton túl kamerákkal, mikrofonnal és ütésálló oxigénellátásra alkalmas arcmaszkkal volt felszerelve.
Ezután disznóvérrel borította le magát, és négykézláb közeledett a kiválasztott kígyóhoz, hogy rávegye, hogy az állat megegye.
A mutatvány azonban nem teljesen a tervek szerint alakult. Ahelyett, hogy azonnal kigúnyolta volna Rosolie-t, az anakonda úgy döntött, hogy elfogyasztja a felkínált zsákmányt, a férfi köré tekeredett és egyre szorosabbra húzta magát.
Begyorsult rajtam, összeszorította a karjaimat. Tudja, hogy nem tehetek semmit" – mondta közben a stábnak.
Meddig bírta Rosolie a kígyó szorításában?
A mutatvány végül egy óráig tartott, mielőtt Rosolie abbahagyta a kísérletet, mert attól tartott, hogy eltörik a karja. Így emlékezett vissza arra a pillanatra, amikor úgy döntött, hogy leállítja: „Az anakonda teljes erejével szorította a karomat, és éreztem, hogy meghajlik a csont. Amikor eljutottam arra a pontra, hogy úgy éreztem, el fog pattanni, abba kellett hagynunk."
A dokumentumfilmet később többen bírálták, mivel a kísérlet félrevezető és kizsákmányoló volt az állattal szemben. Rosolie azonban később kitartott amellett, hogy az volt a célja, hogy sokkoló pillanatokat használjon fel, hogy felhívja a figyelmet az esőerdőről folytatott párbeszédre és a természeti kincsek megőrzésére – írja a Ladbible.
A férfi és a kígyó küzdelmét az alábbi videóban nézheted meg: