A legkorszerűbb 3D lézerszkenner technológiának köszönhetően a visegrádi királyi palota mind a négy szintje, udvarai, kertjei, gótikus és reneszánsz díszkútjai, szobrai és termei az Anjou-kőtártól a palotafürdőig az interneten bárki számára hozzáférhetővé váltak – olvasható a digitalizálást végző 4iG Mensor3D és a visegrádi Mátyás Király Múzeum közös közleményében.
A középkori Visegrád kutatásában, rekonstrukciójában és bemutatásában új lehetőségeket kínál a digitalizáció. A 4iG a 3D lézerszkenner-technológiával létrehozta és digitálisan is hozzáférhetővé tette a visegrádi királyi palota virtuálisan rekonstruált mását. A múzeummal közös munka egyik eredménye, hogy a világ kulturális örökségének megőrzésére és bemutatására létrehozott CyArk alapítvány felvette a visegrádi királyi palotát a kiemelkedően fontos emlékek 500-as listájára.
A 4iG Mensor3D és a Mátyás Király Múzeum együttműködésében korábban több olyan munka készült, amelyeket már a közönség is láthat, ilyen például az Anjou-kori díszkút és a kályha 3D modellje. A Magyar Nemzeti Múzeummal közösen pedig a Seuso-kincs – Pannónia fénye 3D virtuális kiállítást digitalizálta a cég.
A visegrádi palotában az ingyenes virtuális sétát ezen az oldalon kezdhetik el, ahol a lézerszkennelt és nagy felbontással digitalizált tárgyakat korábban sosem látott közelségből, 3D-ben nézhetik meg. A fejlesztők azt remélik, a virtuális séta után még többen kapnak majd kedvet, hogy személyesen is felkeressék a magyar királyok palotáját.