Szeptember végén minden évben megrendezik a Kutatók Éjszakáját, ahol a kicsi és nagy tudósok is megtalálják a számításaikat. A szeptember 30. és október 1. között megrendezett eseményen most sem lesz hiány kísérletekben és interaktív workshopokban.
Az egyik legérdekesebbnek és bizarabbnak a bonctermi látogatás hangzik, de megtudhatjuk majd azt is, mi található egy DNS-könyvtárban, mi az a csontpótló, és hogyan kell felmérni a Dunát. Egy szóval, a Kutatók Éjszakáján idén miden a gyermeki lelkesedésünket szolgálja majd.
Az Európa-szerte megrendezett, ingyenes eseménysorozat célja, hogy a kutatói és fejlesztői pályát népszerűsítse a fiatalok számára – meg persze mindenkinek, akit érdekelnek a tudományok és a rejtélyek.
Amit fontos tudni, hogy a programok és workshopok ingyenesek, de a legtöbbre regisztrálni kell, és érdemes sietni a döntéssel, mert hamar betelnek a limitált helyek. Az ajánló irásakor még volt pár hely a bonctermi látogatás 2. turnusára. De ha azóta elfogytak a helyek, akkor a várólistára is fel lehet iratkozni.
Világítanak-e a növények? Honnan tudja egy öntözőberendezés, hogy mikor kezdje meg működését? Milyen színanyagok vannak a zöld levelekben? Biztosra vehető a klímakatasztrófa? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kaphat válaszokat az, aki a Kutatók Éjszakája keretében szeptember 30-án ellátogat a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem programjaira.
Szeptember 30-án, pénteken 17 és 19 óra között a tudományos élményközpont, vagyis a Csodák Palotája kapui újra megnyílnak. A rendezvény weboldalán még volt egy hely az előzetes regisztrációnál, amivel ingyenesen látogatható lesz a Csopa.